Samsung Nexus I9260 – co wiemy o nowym tablecie z Androidem?

Świat urządzeń mobilnych rozwija się tak szybko, że ciężko nadążyć za nowinkami. Szczególne, gdy mówimy o Samsungu, który produkuje ogromne ilości sprzętu wszelkich rozmiarów, od 3 do 10 cali.

Dodatkowo czasami trudno rozpoznać, czy mamy do czynienia z tabletem, smartfonem, czy czymś pomiędzy. Nie inaczej jest w przypadku linii modelowych. Galaxy, Galaxy Tab, Galaxy Nexus, Nexus, Galaxy Note – trudno się połapać w tej zbieraninie.

Obecnie Samsung przymierza się do najnowszej generacji tabletów z serii Nexus, wyposażonych w znakomite systemy operacyjne Android. Dystrybuowany przez samego Google w Stanach Zjednoczonych, ten tablet jest wyposażany w najczystszą wersję Androida. Dotychczasowy Nexus z serii Galaxy posiadał procesory 1,2 Ghz, obecnie mówi się już o procesorach o wydajności nawet 1,5 Ghz. Otrzyma też ekran 4,85 cala w technologii Super AMOLED HD.

Jak więc widać zmiany nie są duże, prawdopodobnie Samsung i Google chcą utrzymać stosunkowo niską cenę, która wynosi obecnie około 350 dolarów. Z taka ceną nowy Nexus będzie mógł walczyć na rynku z tabletami Amazonu, Apple i innych jak równy w równym.