3 najciekawsze metody zarabiania w domu

Zarabianie w domu to marzenie wielu ludzi, jednak nie każdy ma odwagę, żeby tego spróbować. Rzucenie swojej stabilnej pracy i przejście na pracę w domu to duży krok i trudna decyzja. Nie wszystkim się to udaje, jednak są sposoby, dzięki którym można się utrzymać pracując niezależnie. W zależności od tego w jakim stopniu będziesz wykonywał wymienione czynności zarobisz mniej lub więcej, ale zyskasz dużą satysfakcję.

Stron mówiących o zarabianiu w domu jest sporo, a jedną z nich jest Zarobkowy Ninja. Poznaj 3 najlepsze sposoby na to.

1. Wykorzystaj swoje umiejętności

Umiesz grać na gitarze? Mówisz płynnie po francusku? Świetnie piszesz albo szydełkujesz? Dlaczego by tego nie wykorzystać? Znajdzie się wielu chętnych, którzy zdecydują się na wzięcie korepetycji z języka, jak chociażby uczniowie i studenci. Możesz udzielać ich u siebie w domu, u ucznia lub nawet przez internet. Coraz bardziej popularne staje się dawanie lekcji przez Skype’a, gdyż jest to bardzo wygodne zarówno dla korepetytora, jak i dla ucznia. Szkoły językowe również zatrudniają lektorów, którzy będą nauczali online. W ten sposób możesz mieć podpisaną umowę i dawać korepetycje nie wychodząc z domu.

Jeśli natomiast grasz na jakimś instrumencie możesz spróbować muzykowania na ulicy. Są ludzie, którzy w ten sposób zarabiają całkiem niezłe pieniądze. Inną opcją jest również dawanie lekcji. Sporo ludzi chce się nauczyć gry na wybranym instrumencie, jednak niekoniecznie chcą przepłacać za hobby w szkole muzycznej. Możesz również dawać koncerty w barach i kawiarniach, jeśli jesteś naprawdę dobry.

Jeżeli szydełkujesz, robisz na drutach, szyjesz lub wyrabiasz własną biżuterię, możesz sprzedawać je na portalach typu Etsy. Popyt na własnoręcznie robione przedmioty jest duży i wielu ludzi tak zarabia. Mając talent do takich rzeczy szkoda by było go nie wykorzystać. Ludzie chętnie kupią ręcznie robione czapki, szaliki, ubrania lub bransoletki.

2. Zarabiaj pisząc

Jeżeli masz talent pisarski, stoi przed Tobą wiele opcji. Jedną z nich jest copywriting. W internecie jest sporo portali, na których można znaleźć zlecenia, jak Fiverr czy Upwork. Możesz pisać artykuły na blogi, teksty reklamowe, opisy produktów, maile, a nawet ebooki. Pisząc 3-4 godziny dziennie możesz zarobić około 1000 zł miesięcznie. Ważna jest samodyscyplina, dostęp do szybkiego internetu i dobre miejsce do pracy, gdzie nikt nie będzie Ci przeszkadzał.

Kolejnym sposobem na zarabianie na pisaniu jest blogowanie. Wybierz jakiś temat, na którym się znasz i który Cię interesuje. Pamiętaj o tym, że wpisy muszą być regularne. Zmonetyzować bloga możesz na reklamach AdSense, które przynoszą dochód, gdy ktoś w nie kliknie. Zarobić możesz też na wpisach sponsorowanych, za które Ty ustalasz stawkę. Warto wykupić domenę, żeby mieć więcej kontroli nad swoim blogiem.

3. Załóż kanał YouTube

YouTube to jeden z najpopularniejszych portali odwiedzany przez miliony internautów. Jest tam wiele kanałów o różnej tematyce, np. podróże, gry czy psychologia. Podobnie jak z prowadzeniem bloga, wybierz interesujący Cię temat i twórz o tym filmy. Twój pomysł musi jednak być oryginalny, aby pozyskać widownię. Musisz także posiadać dobry sprzęt i umieć edytować materiały. Jeżeli zyskasz popularność, będziesz mógł zarabiać na reklamach i lokowaniu produktów.

Wielu YouTuberów zarabia na streamowaniu gier komputerowych. Pokazują oni jak grają i komentują swoją taktykę. Komentarz musi być interesujący lub zabawny, żeby przyciągał widzów, którzy mają możliwość kontaktu z YouTuberem poprzez czat. Postaraj się wybierać ciekawe oraz popularne gry i zadbaj o to, żeby Twoja widownia się nie nudziła.