Na co zwrócić uwagę przy zawieraniu umowy na prąd?

Postanowiłeś zmienić sprzedawcę energii elektrycznej? Żeby dokonać dobrego wyboru, warto zwrócić uwagę na dwa nadzwyczaj istotne elementy, takie jak dopasowana grupa taryfowa oraz godny zaufania sprzedawca prądu.

Grupa taryfowa dla firm i domostw prywatnych

Przed zmianą sprzedawcy energii elektrycznej warto się zastanowić nad wyborem grupy taryfowej. Właściwie dopasowana do Twoich zapotrzebowań taryfa energetyczna jest jedną z kluczowych składowych niskiego rachunku za prąd w Twoim domu czy przedsiębiorstwie w przyszłości.

Na pierwszy rzut oka wybór taryfy jest skomplikowanym procesem i bardzo łatwo się pogubić wśród wszystkich dostępnych grup taryfowych, ale nie ma nic bardziej mylnego. Wybór dla Twojego domu lub firmy prowadzonej w domu, jest prosty, gdyż właściwą grupą w danym zakresie jest grupa taryfowa G11, czyli innymi słowami, jednostrefowa grupa taryfowa.

Największą zaletą danej grupy jest jego sposób naliczania płatności i stawek cenowych. Wybierając grupę taryfową użytkownik płaci jednakową stawkę cenową niezależnie od godziny czy dnia tygodnia.
Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź, czy dana grupa jest najlepszym możliwym rozwiązaniem dla domów prywatnych i małych przedsiębiorstw. Jednak jest to najczęściej wybierana taryfa w naszym kraju, dzięki swojej stabilności.

Jednostrefowa G11 jest wygodnym rozwiązaniem, dla tych którzy cały czas przebywają w domu i korzystają z urządzeń użytku domowego, które zużywają dużo energii elektrycznej w ciągu całej doby, a nie tylko w nocy (np. przy ogrzewaniu kotłem elektrycznym; wentylacji mechanicznej, etc). Z drugiej strony, użytkownicy, którzy nie spędzają dużo czas w swoim domu mogą mieć pewność, że ich rachunek będzie w pełni odpowiadał zużycia i nie będzie uzależniony od godziny czy dnia tygodnia.
W przypadku wyboru taryfy dla firm – możemy dokonać wyboru między taryfami C11, C12, C12a, C12b, B.

umowa na prad

Wybór sprzedawcy energii elektrycznej – klucz do niskich rachunków za prąd

Gdy już mamy wybraną grupę taryfową, nadszedł czas na zapoznanie się z ofertami sprzedawców energii elektrycznej i podjęciu decyzji o wyborze jednego z nich. Aby nie pomylić się podczas wyboru, warto pamiętać o kilku kryteriach atrakcyjnego sprzedawcy prądu: niska cena prądu, brak opłat dodatkowych, wygodna zmiana i współpraca.

Zdecydowana większość polaków wciąż nie wie o tym, że może kupować prąd taniej i może samodzielnie wybierać od kogo go kupuje. Jeszcze dziesięć lat temu byliśmy zmuszeni kupować prąd od z góry narzuconego monopolisty. Teraz każdy użytkownik może zmienić sprzedawcę nie martwiąc się o jakość energii elektrycznej.

Otrzymany rachunek za prąd składa się z wielu elementów, przez co można łatwo się pogubić i nie zauważyć dodatkowych opłat wprowadzonych przez sprzedawcę, takich jak np. wysoka opłata abonamentowa. Jednym z niewielu sprzedawców energii elektrycznej w Polsce, który nie ma danej opłaty jest Po Prostu Energia – https://poprostuenergia.pl/prad-dla-firmy/

Dobry sprzedawca dba o swojego klienta, dlatego warto zwrócić uwagę na jakość obsługi klienta przez tych, czy innych sprzedawców prądu.