Biurowy wellness – na czym polega?

Współcześnie człowiek ceni sobie wolny wybór i możliwość podejmowania decyzji bez nacisku ze strony czynników zewnętrznych. Jest to o tyle istotne, że chociażby w naszym kraju, wciąż za cicho dyskutuje się o tym, w jaki sposób praca w biurze wpływa na poziom zadowolenia pracowniczego. Bagatelizowanie tego tematu dziwi tym bardziej w erze powiększania się chorób cywilizacyjnych i tendencji do prowadzenia zdrowego stylu życia.

Nie trzeba nikogo przekonywać, że pełen motywacji i charakteryzujący się skuteczność pracownik jest cennym nabytkiem dla właścicieli przedsiębiorstw. Gdy się już znajdzie trzeba będzie go przekonać do pozostania w danej firmie. Aby to osiągnąć, trzeba między innymi zastanowić się nad otoczeniem, w którym przyjdzie mu wykonywać swoje obowiązku.

Wellness – definicja

Przeważnie to słowo występuje w związku z branżą kosmetyczną bądź sportową. Nie oznacza to jednak, że tyczy się ono jedynie pobytów w salonach odnowy biologicznej. Pierwszą osobą, która użyła tego zwrotu, był Halbert L. Dunn w 1959 r., łącząc pojęcia well-being oraz fitness. Razem tworzą podejście stawiające zarówno na aspekty fizyczne, jak i psychiczne człowieka. Dostrzegli to w pewnym momencie właściciele firm i rozpoczęli realizację pracowniczych programów wellness. Tyczą się one całościowego pięlęgnowania dobrego samopoczucia kadry, podstawą jest jednak przede wszystkim biuro.

Aranżacja biura w oparciu o home office design

Biurowy wellness

Home office design jest trendem opartym właśnie o wspomniany wellness, który jest coraz częściej wykorzystywany w poczet biur. Truizmem jest to, że w domowych czterech ścianach czujemy komfort oraz swobodę, otoczeni przyjemnymi dla oka przedmiotami. Co zatem stoi na drodze, aby przenieść ten klimat do biura? Innymi słowy, styl ten ma zadanie stworzyć warunki do scalenia ze sobą mieszkalnych elementów z tymi biurowymi za sprawą:

  • wygodnych i niestandardowych kolorystycznie foteli,
  • miękkich kanap w poszczególnych pomieszczeniach,
  • stonowanych, lecz pozytywnie kojarzących się barw,
  • wykorzystywania naturalnych surowców, jak drewno,
  • dużej gamy roślin.

Wszystko to ma służyć nie tylko lepszemu samopoczuciu pracowników, ale i zwiększeniu ich kreatywności. Każdy szef oczekuje coraz lepszych wyników i efektów pracy osób zatrudnionych, lecz wpierw trzeba im zapewnić właściwe warunki do osiągnięcia tego celu. Wówczas satysfakcja będzie odczuwalna po obu stronach, a to zdaje się sensem w tego typu relacji.

Więcej możesz dowiedzieć się na https://studioloko.pl/projektowanie-biur