Czy w dzisiejszych czasach potrzebne Ci są wizytówki firmowe?

Zakładając własną działalność gospodarczą, większość przedsiębiorców zastanawia się, jakie materiały reklamowe będą im potrzebne. W zależności od branży możesz zdecydować się np. na wydruk broszur promocyjnych lub banery zewnętrzne. Jednak wielu właścicieli firm w pierwszej kolejności decyduje się na zamówienie wizytówek firmowych. Chcesz wiedzieć, dlaczego mimo postępującej cyfryzacji, gdzie wymiana informacji czy danych kontaktowych jest banalnie prosta, wizytówki nadal są ważnym elementem każdego przedsiębiorstwa?

Wizytówki firmowe i ich rola w budowaniu wizerunku przedsiębiorstwa

Bez względu na to, czy prowadzisz dużą korporację, zatrudniającą wiele osób, czy jednoosobową działalność gospodarczą, wizytówki są niezbędne w każdej firmie. Podczas spotkań służbowych z klientami lub dostawcami niejednokrotnie znajdziesz się w sytuacji, w której Twój rozmówca wręczy Ci swoją biznes kartę z danymi. W takim momencie powinieneś odpowiedzieć dokładnie tym samym. W innym wypadku może to zostać odebrane jako brak kultury oraz profesjonalizmu. Elegancka, ładnie wydrukowana wizytówka na sztywnym papierze podniesie prestiż Twojej firmy i wzbudzi zaufanie. A dzięki czytelnie zamieszczonym danym, klient czy dostawca bez problemu będzie mógł nawiązać z Tobą kontakt.

Profesjonalne wizytówki – dlaczego są tak ważne?

Wizytówki firmowe biorą aktywny udział w budowaniu starannego i rzetelnego wizerunku Twojego przedsiębiorstwa. Jednak, aby osiągnąć taki efekt zarówno projekt, jak i wydruk powinieneś zlecić renomowanej firmie zajmującej się poligrafią. Jeśli Twoje wizytówki będą wykonane nieestetycznie, na zbyt cienkim papierze lub będą zawierać błędy – możesz wywrzeć na swoich kontrahentach bardzo złe wrażenie, które w późniejszym czasie będzie niezwykle trudno zatrzeć.

Jeżeli jesteś zainteresowany zamówieniem wysokiej klasy wizytówek – sprawdź ofertę firmy Stempleks z Wrocławia – https://stempleks.pl/produkty/wizytowki/. Firma działa na rynku reklamy od wielu lat, nieustannie rozszerzając swoją ofertę na materiały drukowane.

3 powody, dla których warto zainwestować w profesjonalne wizytówki

Z pomocą wizytówek można nie tylko z łatwością wymieniać informacje kontaktowe i kreować wizerunek marki. Istnieje jeszcze kilka powodów, dla których warto zainwestować w ich druk. Oto 3 najważniejsze:

  1. Wizytówka działa wszędzie, bez względu na czas i miejsce. Pewnie nie raz zdarzyło Ci się, że chciałeś wysłać maila, jednak akurat na serwerze trwały prace techniczne. W związku z tym warto pamiętać, że wizytówka nie potrzebuje ani dostępu do internetu, ani nawet zasięgu telefonii komórkowej, aby zapewnić Ci dostęp do zawartych na niej informacji.
  2. Pomaga w nawiązywaniu kontaktów biznesowych – zwłaszcza za granicą. Nie każdy wie, że w niektórych krajach wymiana kartoników z danymi między biznesmenami jest niezwykle ważnym gestem. To oznaka szacunku, zaufania i profesjonalizmu – tak jest np. w Hongkongu i Japonii.
  3. Kreatywna wizytówka zapadnie w pamięć Twojemu rozmówcy. Wyjątkowy projekt i niebanalne wykonanie wizytówki gwarantują, że Twój potencjalny klient zwróci na nią uwagę, a tym samym zapamięta Twoją firmę.

Powszechny dostęp do internetu sprawił, że wiele kontaktów – zarówno tych prywatnych, jak i biznesowych – zawiera się obecnie online. Jednak w trakcie bezpośredniego spotkania twarzą w twarz z jednym z Twoich kontrahentów wizytówki firmowe stają się nieocenionym sprzymierzeńcem. Dlatego właśnie zawsze powinieneś mieć je przy sobie.