Jaki sprzęt wideokonferencyjny wybrać do małego biura?

Wideokonferencje to coraz popularniejsze rozwiązanie, szczególnie chętnie wybierane w biurach o niewielkiej przestrzeni. Jednak aby ich jakość była zadowalająca, wymagają odpowiedniego przygotowania. W jaki sprzęt warto zaopatrzyć salę konferencyjną o małym metrażu? Oto nasze propozycje.

 

Wideokonferencje – komunikacja przyszłości

Optymalizacja pracy oraz zwiększanie jej efektywności to cele, do których dąży niemal każdy pracodawca czy manager projektu. Wideokonferencje to ogromny krok naprzód, który umożliwia sprawną komunikację wielu członków zespołu, nieprzebywających ze sobą twarzą w twarz. Dzięki temu prowadzenie spotkań, debat czy paneli dyskusyjnych jest prostsze niż kiedykolwiek. Wirtualna konferencja może być wykorzystywana również do rozmów z klientami czy partnerami biznesowymi oraz pracownikami przebywającymi poza biurem, np. w podróży służbowej.

 

Wielofunkcyjność i wygoda w małym biurze

Niewielka przestrzeń wymaga starannej aranżacji, dlatego wybór urządzeń do małej sali konferencyjnej musi być dobrze przemyślany. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup wielofunkcyjnego sprzętu, który będzie wykorzystywany na różne sposoby, np. jako terminal do wideokonferencji, tablica interaktywna i przestrzeń do prezentacji, przesyłania plików z danymi, zdjęć czy filmów. W tej roli idealnie sprawdzi się oferowane przez firmę VisionCube wielofunkcyjne urządzenie Cisco Webex Board, które dostępne jest w trzech rozmiarach – ze średnicą ekranu 55, 70 i 85 cali. Zostało ono wyposażone w:

  • wyświetlacz LCD o jakości 4K
  • wbudowaną kamerę
  • 12 mikrofonów usuwających szumy i wszelkie niechciane dźwięki z otoczenia
  • zintegrowane głośniki
  • dotykowy wyświetlacz
  • specjalny pisak cyfrowy do prezentacji

Posiada również dotykowy ekran i bardzo przejrzysty, intuicyjny interfejs. Oczywiście działa bezprzewodowo i umożliwia szybkie przesyłanie plików z laptopa, tabletu czy smartfona. Jak wszystkie urządzenia Cisco, wyróżnia się doskonałą jakością obrazu i dźwięku, sprawiających, że rozmawiając na odległość, można poczuć się tak, jakby przebywało się w tym samym pomieszczeniu.

Cisco Webex Board to urządzenie, które idealnie sprawdzi się na niewielkiej przestrzeni, maksymalnie wykorzystując jej możliwości. Zastępuje kilka innych sprzętów, jednocześnie zajmując znacznie mniej miejsca.

 

Najlepsze rozwiązania na najmniejszej powierzchni

Z zalet wideokonferencji mogą korzystać nawet osoby, które nie mają dostępu do huddle roomów. Pomagają w tym kompaktowe i zajmujące bardzo mało miejsca terminale biurkowe Cisco DX80. Ich rozbudowane funkcje znacznie usprawniają codzienną pracę, a niewielkie rozmiary i elegancki wygląd sprawiają, że idealnie pasują do wystroju wnętrza każdego biura. Dzięki przystępnej cenie są w zasięgu ręki wszystkich przedsiębiorców, którym zależy na konferencjach wysokiej jakości.