Polska Bezgotówkowa. Obierz darmowe terminale płatnicze

Terminale płatnicze to urządzenia, bez których trudno wyobrazić dziś sobie prowadzenie firmy. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze terminala? Jaki terminal płatniczy wybrać?

Terminale płatnicze na dobre zagościły już w polskich przedsiębiorstwach. Coraz więcej klientów, kierując się wygodą i komfortem, zastąpiło tradycyjną gotówkę plastikową kartą płatniczą. Właściciele firm, widząc ten trend, coraz częściej decydują się na instalację urządzeń płatniczych w swoich przedsiębiorstwach. Brak terminala płatniczego oznacza utratę części klientów i mniejsze obroty firmy.

Jak przyznają sami konsumenci, płacąc bezgotówkowo wydają większe kwoty. Częściej i chętniej robią też zakupy w miejscach, gdzie mogą wybrać preferowaną przez siebie metodę płatności. Jak twierdzą, informacja o płatności wyłącznie gotówką stanowi dla nich spory problem. Trzeba bowiem szukać najbliższego bankomatu w okolicy i po raz kolejny udawać się do sklepu, by zrobić zakupy.

Płatności bezgotówkowe, zwłaszcza zbliżeniowe, cieszą się w Polsce dużą popularnością. Banki wydały w naszym kraju już tyle kart płatniczych, ilu jest mieszkańców – blisko 40 milionów!

Jednak by mówić o realnej dostępności płatności bezgotówkowych szacuje się, że liczba terminali powinna się podwoić. Wciąż jednym z głównych powodów płacenia gotówką jest w Polsce… brak dostępności terminala płatniczego! Respondenci przyznają, że z taką sytuacją spotykają się średnio raz w miesiącu.

bez gotówki

Czym jest Polska Bezgotówkowa?

Część przedsiębiorców wstrzymuje się z instalacją terminala płatniczego, ponieważ boi się wysokich kosztów związanych z instalacją czy obsługą urządzenia. Warto jednak pamiętać, że w ostatnim czasie znacząco spadła tzw. opłata interchange, która jeszcze do 2015 roku wynosiła średnio 1,2 proc. prowizji, a obecnie 0,2 proc. dla transakcji wykonywanych kartami debetowymi i 0,3 proc. kredytowymi.

Ale to nie wszystko. W Polsce działa program o nazwie Polska Bezgotówkowa, dzięki któremu przedsiębiorcy mogą otrzymać do 3 terminali płatniczych za 0 zł i przez rok nie płacić prowizji od transakcji! Właściciele firm mają do wyboru terminale stacjonarne i przenośne, standardowe i typu smart. Więcej na temat darmowych terminali płatniczych dowiesz się na www.bezgotowki.pl.

Który terminal płatniczy wybrać? W przypadku, gdy transakcje dokonywane są nie tylko w punktach stacjonarnych, ale i mobilnych, znajdują zastosowanie urządzenia przenośne. Świetnie sprawdzają się one np. w przypadku taksówkarzy, konduktorów, restauracji, a także na targach i bazarach. Urządzenia stacjonarne znajdują zastosowanie przy punktach kasowych, gdzie nie ma konieczności dotarcia z płatnością do klienta.