Pomysły na kobiecy biznes dla młodej mamy

Znalezienie równowagi pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym w wielu przypadkach bywa bardzo trudne – szczególnie w przypadku młodych mam, które często nie mają możliwości pracować na pełen etat. Posiadanie małych dzieci nie musi jednak oznaczać, że musisz całkowicie rezygnować z zarabiania. A gdyby tak… samemu zostać swoją własną szefową? Kobiece doświadczenia w wychowywaniu dzieci mogą pomóc Ci stworzyć i rozwinąć niebanalny biznes. Przedstawiamy kilka inspiracji.

Rękodzieło i biżuteria handmade

Młode mamy bardzo często są niezwykle kreatywne i zdolne manualnie. Doglądając dzieci możesz spokojnie zająć się szyciem, pleceniem bransoletek, nawlekaniem koralików czy przygotowywaniem dekoracji metodą decoupage. Możliwości jest bardzo wiele, a całą potrzebną wiedzę bez problemu znajdziesz w Internecie. Możesz spróbować oferować własnoręcznie wykonaną biżuterię, ozdoby czy maskotki i przytulanki z materiału. Dzieci je wprost uwielbiają, popyt jest coraz większy. Taka działalność nie wiąże się z większymi kosztami: wystarczy, że zakupisz materiały, włóczki i muliny, półfabrykaty do biżuterii czy ozdobne pudełka. Swoje dzieła możesz sprzedawać w Internecie czy na lokalnych targach.

kobiecy biznes dla młodej mamy

Stwórz swój własny sklep internetowy

Jeżeli nie chcesz lub nie potrafisz zająć się rękodziełem, także możesz stworzyć swój własny sklep internetowy. Wystarczy poszukać produktów, które możesz nabyć w niskiej cenie i oferować z pewną prowizją. Opcji jest bardzo wiele. Produkty możesz zmieniać w zależności od dostępności i zapotrzebowania, stopniowo budując swoją markę. Doskonałym przykładem może być pozłacana biżuteria. Hurtownia biżuterii Xuping oferuje ją w stosunkowo niskich cenach, a wyroby te cieszą się powodzeniem ze względu na swój ekskluzywny wygląd. Nietrudno znaleźć klientki, które kupią tańszą, lecz porządną biżuterię pozłacaną, dlatego też możesz dużo zarobić na prowizji. Próg wejścia jest tu znacznie niższy niż ma to miejsce w przypadku droższej biżuterii. Inne ciekawe rozwiązania to sklep z chustami do noszenia dzieci lub sklep subskrypcyjny, który każdego miesiąca oferuje pudełko-niespodziankę z domową, ekologiczną żywnością.

Kobiece usługi – oferowane przez mamę mamom

Jako młoda mama możesz zarabiać również świadcząc usługi – przede wszystkim innym młodym mamom i ich dzieciom! W końcu sama najlepiej znasz ich potrzeby… Kreatywnych rozwiązań jest bardzo dużo: co powiesz na salę zabaw dla dzieci, w której rodzice będą mogli zostawić swoje pociechy na dwie godzinki? W wielu mniejszych miastach w Polsce jeszcze nie ma takich miejsc. A może komis dobrej jakości używanych zabawek lub wypożyczalnia strojów karnawałowych dla dzieci? Nie bój się swoich marzeń! Działaj i pamiętaj o tym, że w wielu przypadkach możesz uzyskać dotację na otwarcie działalności gospodarczej z PUP lub Funduszy Unijnych, a przez 24 pierwsze miesiące zapłacisz preferencyjny ZUS.