Przeprowadzki firm i biur – dobra organizacja to podstawa!

Przeniesienie biura do nowego lokum powinno być zawsze dobrze zorganizowane. W przeciwnym przypadku ryzyko uszkodzenia mienia, zgubienia ważnych dokumentów czy dłuższej dezorganizacji czasy firmy jest znacznie większe!

Firmy decydują się na zmianę swojego dotychczasowego miejsca pracy z wielu różnych względów. Wśród nich znajdują się między innymi kwestie braku dostępnej przestrzeni, wysokich kosztów korzystania z tej obecnej czy też chęci uzyskania nowych perspektyw biznesowych.

Niezależnie od przyczyny przeprowadzki biura, konieczne jest odpowiednie zaplanowanie tego typu przedsięwzięcia. Jedynie wtedy będzie mogło ono zakończyć się całkowitym powodzeniem!

Przeprowadzki biur – etapami czy w całości?

Organizacja przeprowadzki biura może być bardzo wymagająca. Aby ją uprościć i przy okazji nie spowodować znacznych niedogodności dla firmy, należy wybrać odpowiedni model przeprowadzki.

Najczęściej przeprowadzki firm prowadzone są w dwóch modelach, a mianowicie:

  • przeprowadzka etapami
  • przeprowadzka w całości

Przeprowadzka etapami

Pierwsza propozycja, czyli przeprowadzka biura etapami, polega na podziale mienia firmy, które ma być przenoszone po kolei. Takie rozwiązanie często stosowane jest w przypadku większych biur, które posiadają wiele działów. Może ono jednak sprawdzić się także w mniejszych firmach, aby uporządkować całe przenosiny i usprawnić je.

Model przeprowadzki biura etapami pozwala na zmniejszenie ryzyka bałaganu podczas przenosin – każdy dział pakowany jest osobno. To pozwala również na niezakłócenie pracy firmy, która składa się z wielu działów. Z drugiej jednak strony taka przeprowadzka trwa dłużej.

przeprowadzki firm i biur

Przeprowadzka w całości

Druga propozycja to przeprowadzka odbywająca się w całości, czyli całe biuro przeprowadza się wtedy w jednym terminie. Wszystkie działy przenoszone są wtedy równocześnie.

Natomiast przeprowadzki biur odbywające się w drugim modelu są rekomendowane głównie dla małych firm, które mogą przenieść się do nowego lokum w krótkim czasie. W tym przypadku firma jest wyłączona z pracy na krótszy czas.

 

Firmy przeprowadzkowe – kompleksowa obsługa dla klientów biznesowych

Chociaż najtańsza opcja przeprowadzki firmy to jej samodzielna organizacja, warto jednak zaznaczyć, że w tym przypadku znacznie lepszym wyborem będzie skorzystanie z pomocy profesjonalnych firm przeprowadzkowych.

Dzisiaj niemalże każda dobra firma przeprowadzkowa może zapewnić swoim klientom biznesowym kompleksowe wsparcie związane z przenosinami w ramach jednego miasta oraz międzymiastowo. Jakie są najważniejsze korzyści wynikające z takiej obsługi?

Zalety skorzystania z usług przeprowadzkowych:

  • bezpłatna wycena usługi – pozwala na wybranie najlepszej firmy przeprowadzkowej
  • odpowiednie zaplecze przeznaczone do przewozu różnego rodzaju mienia
  • sporządzenie dokładnego harmonogramu przeprowadzki przy współpracy z klientem
  • pełna gama usług przeprowadzkowych do wyboru, w tym pakowanie, wynoszenie i wnoszenie mienia, sprzątanie po przeprowadzkach
  • specjalne oznakowanie mienia pozwalające na jego łatwe odnalezienie oraz zmniejszenie ryzyka utraty ważnych przedmiotów
  • transport gabarytów – sprzętu biurowego, mebli biurowych
  • ubezpieczenie transportu mienia

Tego typu usługi w Warszawie oraz w okolicach oferuje między innymi firma Jupiter Przeprowadzki: www.jupiter-przeprowadzki.pl/przeprowadzki-firmowe.

Podsumowując, prawidłowa organizacja to podstawa powodzenia. Najlepiej zlecić tego typu usługi fachowcom w swojej dziedzinie – firmom przeprowadzkowymi, które gwarantują swoim klientom dostęp do szerokiej gamy usług świadczonych przez wykwalifikowanych pracowników i z użyciem nowoczesnego sprzętu. To gwarancja udanych przenosin biura!