Programy dla firm od Google – jakie dają możliwości?

Google to nie tylko najpopularniejsza na świecie wyszukiwarka, ale również wiele innych usług, które odniosły duży sukces. Czy wiesz, że przeglądarka Chrome również należy do tej firmy? Nie inaczej jest w przypadku poczty Gmail i pakietu programów dla firm G Suite, o którym być może już słyszałeś. Dlaczego jest wart uwagi?

Sukcesy i porażki Google

Marka Google kojarzy się głównie z sukcesami, ale tak naprawdę firma ta ma na koncie mnóstwo nieudanych projektów – możliwe, że znasz usługi Answers, Buzz, Wave, Reader czy Plus. Jednak przy takiej popularności, jaką osiągnął ten potentat rynkowy, może on sobie pozwolić również na porażki.

Do złych inwestycji nie można na pewno zaliczyć poczty Gmail, która jest doskonale znana na całym świecie. W 2018 roku marka chwaliła się, że z tego rozwiązania korzysta 1,5 mld użytkowników, a co więcej: mowa o aktywnych kontach. W dodatku w ciągu 3 lat przybyło 500 mln korzystających. To niebywałe osiągnięcie.

Popularność Gmaila przekłada się również na zainteresowanie pakietem oprogramowania dla firm G Suite, do którego ta poczta wchodzi, ale nie jest to ta sama wersja, z której możesz skorzystać za darmo jako indywidualny użytkownik. Co znajdziesz w pakietach aplikacji od Google?

Programy dla firm od Google

G Suite Business – rozwiązanie na czasie

Obecnie firmy pracują nad rozwiązaniami, które umożliwiają pracę zdalną, łatwe zarządzanie biznesem, kontakt z pracownikami i klientami. G Suite to usługa, która wspiera takie potrzeby. Testowanie oprogramowania rozpoczęło się w 2006 roku, ale wtedy jeszcze pod inną nazwą i z zupełnie innym zestawem rozwiązań. Zobacz, z czego możesz skorzystać, mając pakiet G Suite Business:

  • Programy biurowe – edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny i aplikacja do tworzenia prezentacji multimedialnych. Nawet jeśli na co dzień korzystasz z oprogramowania Microsoftu, to nie będziesz mieć żadnych problemów ze zmianą na rozwiązania od Google. Pod wieloma względami są one podobne. Programy online umożliwiają jednoczesną pracę nad jednym plikiem wielu osobom, które znajdują się nawet w różnych częściach świata. Wystarczy dostęp do sieci i uprawnienia do edycji danego pliku.
  • Poczta Gmail we własnej domenie – możliwość korzystania z własnego adresu w e-mailach to tylko jedna z wielu korzyści tego rozwiązania. Oznacza to, że możesz używać np. e-maila [email protected] Największym plusem tej aplikacji jest jednak jej nieustanny rozwój, który usprawnia pracę z pocztą elektroniczną, umożliwia planowanie wysyłki wiadomości i zapewnia współpracę z innymi rozwiązaniami z pakietu G Suite Business.
  • Miejsce w chmurze – może to być przestrzeń na kopie zapasowe danych albo po prostu na pliki, które powstają podczas użytkowania pakietu od Google. W przypadku G Suite Business do dyspozycji masz 1 TB powierzchni na każdego użytkownika, o ile jest ich mniej niż 5. Jeśli jest ich więcej, to wtedy otrzymujesz nieograniczoną powierzchnię na dane.
  • Wyszukiwarka plików – czyli Cloud Search. Dzięki temu rozwiązaniu możesz szybko i wygodnie przeszukiwać dane, które znajdują się w usługach G Suite, ale również na zewnętrznych źródłach, takich jak laptopy, smartfony czy tablety.
  • Odzyskiwanie danych – jeśli korzystasz z pakietu G Suite Business, utracony plik nie będzie problemem, gdyż możliwe jest odzyskanie danych bez limitu czasowego. Natomiast w przypadku tańszego pakietu Basic, jest ono dostępne do 25 dni.
  • Dyski zespołu – czyli dyski w chmurze niezależne od innych dysków w usłudze. Dostęp do nich mają tylko wybrani pracownicy.

G Suite Business to usługa, która sprawdzi się w przypadku większości biznesów. Funkcjonalna poczta, nowoczesne oprogramowanie biurowe czy duża powierzchnia w chmurze to coś, co obecnie jest niezbędne w zdecydowanej większości działalności.