Drukarka fiskalna czy kasa do przychodni?

Urządzenia rejestrujące są niezbędne w prowadzeniu wielu biznesów, sprawdzają się również w przychodniach i centrach medycznych. Najczęściej spotkać w nich można kasy fiskalne lub drukarki. Czym różnią się te urządzenia? Kiedy lepiej wybrać kasę, a kiedy drukarkę dla usług medycznych?

Kasa fiskalna a drukarka

Choć dla wielu osób kasa fiskalna i drukarka fiskalna to urządzenia tożsame, różnią się one od siebie. Kasa fiskalna to urządzenie samodzielne. Korzystając z niej, można zarówno rejestrować sprzedaż usług, jak i wystawiać paragony. Drukarka natomiast potrzebuje wsparcia. Musi zostać podłączona do komputera i systemu sprzedażowego. Oba te urządzenia mogą być używane w przychodniach i innych placówkach medycznych. Drukarka fiskalna dla przychodni w ofercie sklepu mojafiskalna.pl dostępna jest w wersji mobilnej, oznacza to, że może być używana przez lekarzy, którzy swoje usługi świadczą także poza gabinetami.

Drukarka fiskalna czy kasa

Drukarka czy kasa fiskalna – co wybrać?

Kasa fiskalna najczęściej sprawdza się w przypadku osób, które prowadzą niewielkie firmy, mają własną działalność, nie mają wielu różnych usług. Drukarka fiskalna to już system sprzedażowy. Sprawdzi się w większych placówkach, gdzie jest sprzedawanych wiele produktów i usług. Znajdują one jednak zastosowanie w służbie zdrowia. Mowa o drukarkach mobilnych lub aptecznych. Chcąc wybrać odpowiednie urządzenie rejestrujące, warto zapoznać się z najważniejszymi cechami kas i drukarek fiskalnych.

Kasy fiskalne – czym się wyróżniają?

Różne są rodzaje kas fiskalnych. Bez problemu można dopasować je do charakteru biznesu i własnych potrzeb. Najczęściej przeznaczone są do sprzedaży detalicznej, obwoźnej czy mobilnej. Są to urządzenia samodzielne, nie ma potrzeby podłączania ich do komputera. Baza usług znajduje się w pamięci kasy. W porównaniu do drukarek fiskalnych urządzenia te są przeważnie tańsze. Co ważne, przed rozpoczęciem ewidencji sprzedaży, należy wykonać fiskalizację, którą zleca się uprawnionemu do tego serwisantowi.

Drukarka fiskalna – co trzeba wiedzieć?

Drukarka fiskalna najczęściej stosowana jest w działalności handlowej. By z niej korzystać, konieczne jest połączenie z komputerem. Urządzenie pozwala na wydrukowanie faktur, możliwe jest poprawienie paragonu przed wydrukowaniem. Podobnie jak kasa fiskalna, drukarka również wymaga fiskalizacji. Jest to jednak urządzenie droższe od tradycyjnych kas. Przy wybieraniu drukarki warto zwrócić uwagę na kilka jej parametrów. W przypadku lekarzy odpowiednie będą niewielkie i lekkie drukarki mobilne z wytrzymałym akumulatorem. Ponadto należy sprawdzić ilość towarów, długość wpisywanych nazw, ilość kasjerów, stawek PTU. Ważny jest też sam wyświetlacz, a także rodzaj klawiatury. Jeśli drukarka fiskalna ma być używana na co dzień, istotna będzie również jej wytrzymałość. Szczególnie jeśli będą z niej korzystać lekarze świadczący swoje usługi poza przychodnią.