Wykorzystanie folii stretch w firmie

Folia stretch jest obecnie jednym z najpopularniejszych materiałów pakowych, po które chętnie sięgają osoby prywatne oraz pracownicy różnych firm. Trudno się dziwić – świetne parametry techniczne tego tworzywa sprawiają, że przydaje się do pakowania i zabezpieczania rozmaitych towarów.

Dlaczego warto postawić na stretch? Nieco więcej na temat tego niezwykłego materiału pakowego napiszemy poniżej.

Folia stretch – co to takiego?

Folia stretch to potoczna nazwa niezmiernie cienkiego materiału pakowego. Tak naprawdę jest to bowiem folia polietylenowa, wykonana z polietylenu o bardzo niskiej gęstości, określanego jako LDPE.

Stretch może być produkowany na dwa sposoby. Stosuje się do tego metodę:

  • blown,

  • cast.

Metoda rozdmuchu blown wymaga sporo czasu i generuje wyższe koszty produkcji. Polega na roztopieniu żywicy, rozdmuchiwanej następnie w dwóch kierunkach. Tak przygotowany surowiec ochładza się powietrzem. Pozwala to stworzyć folię o świetnych parametrach technicznych. Jest ona niezmiernie trwała, odporna na przebicia oraz łatwiej przykleja się do powierzchni pakowanego towaru.

Metoda cast to tańsze rozwiązanie maszynowe. W tym przypadku tworzywo rozlewa się przy pomocy zautomatyzowanej głowicy. Później rozciąga się je i schładza specjalnymi urządzeniami. Taki materiał wykazuje nieco gorsze właściwości, dlatego najczęściej stosuje się go do maszynowego owijania palet.

Rodzaje folii stretch

Folia stretch występuje w wielu wielkościach i wariantach barwnych (bezbarwna, biała, czarna i niebieska). Szeroki wybór takich produktów można znaleźć choćby na stronie: https://e-hurtownia-opakowan.pl.

Zróżnicowanie materiału dotyczy też jego właściwości fizycznych. Pod tym względem możemy wymienić na przykład folię:

  • ręczną,

  • maszynową,

  • Jumbo.

Każdy z nich przydaje się do pakowania innych przedmiotów. Materiał może mieć bowiem inną grubość i rozciągliwość.

Dlaczego warto używać folii stretch?

folii stretch
Źródło: materiał partnerski

Folia stretch zalicza się do szczególnie lubianych materiałów pakowych. Jej największą zaletą dla biznesu jest uniwersalność.

Przy pomocy tego produktu można bowiem zabezpieczać przedmioty w firmie, które wymagają dłuższego magazynowania. Zawinięcie ich w stretch sprawia, że są mniej narażone na przypadkowe zabrudzenie lub zarysowanie. Materiał chroni też przed wilgocią i zalaniem wodą.

Często stosuje się folię stretch do zabezpieczania przesyłek. Bywa ona używana samodzielnie lub jako jedna z warstw materiałów pakowych (najczęściej wierzchnia). Dzięki temu każda paczka jest zawsze optymalnie zabezpieczona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi podczas transportu.

Stretch idealnie nadaje się do pakowania rozmaitych przedmiotów, nawet tych o nieregularnych kształtach. Materiał od razu przywiera do powierzchni, tworząc wokół zawartości szczelną warstwę ochronną.

Folia stretch jest odporna na uszkodzenia oraz niezmiernie rozciągliwa. Produkty wysokiej jakości można rozciągać nawet do 300% ich standardowej długości. Znacząco ułatwia to zabezpieczanie rozmaitych paczek lub przedmiotów do zmagazynowania.

Warto wspomnieć o tym, że folia polietylenowa wykazuje właściwości termoizolacyjne. Dzięki temu chroni zawartość paczki przed nagłymi zmianami temperatury podczas przechowywania lub transportu.

Folia stretch – uniwersalny materiał pakowy dla biznesu

Stretch to materiał pakowy chętnie wykorzystywany przez biznesy stacjonarne oraz sklepy e-commerce. Pozwala na szybkie i sprawne zabezpieczenie rozmaitych paczek. Chroni je przed większością zagrożeń. Trudno się zatem dziwić, że dla większości przedsiębiorców folia stretch to jeden z produktów pierwszej potrzeby, których nigdy nie powinno zabraknąć w siedzibie firmy.