Polisa turystyczna dla zwiększenia bezpieczeństwa w każdym miejscu na świecie

Podróżowanie z właściwie dobranym pakietem ubezpieczeń pozwala nam w każdej sytuacji poczuć się bezpiecznie i komfortowo. Szkoda, że tak wiele młodych osób na samym starcie o tym zapomina. Sprawdzona polisa turystyczna polecana jest zwłaszcza tym, którzy na daleką wyprawę decydują się po raz pierwszy. Dla studentów i osób przed ukończeniem 30. roku życia przygotowano spore obniżki. Dziś polisę turystyczną wykupić można nawet z 20% rabatem! Czy jest się jeszcze nad czym zastanawiać?

Spontaniczne podróże do najodleglejszych zakątków świata są ekscytujące, ale pod warunkiem, że oprócz ciekawości i żądzy wrażeń w trasę zabierzemy także nieco rozsądku. A rozsądek w pierwszej kolejności każe się właśnie w określony sposób ubezpieczyć!

Polisa turystyczna dla zwiększenia bezpieczeństwa w każdym miejscu na świecie
Źródło: Materiał partnerski

Przed czym może nas zabezpieczyć polisa turystyczna?

Daje ona szeroki pakiet ochrony, co w dobie pandemii dla każdego turysty powinno mieć ogromne znaczenie. Choroby zakaźne, zwłaszcza w tropikalnych kurortach, czają się na każdym kroku i prawdopodobieństwo zachorowania na którąś z nich warto brać pod uwagę, gdy będziemy wybierali polisę turystyczną dla siebie. Następstwa chorób przewlekłych niosą ze sobą koszty, które bez wsparcia ubezpieczeniowego byłyby trudne do uregulowania. Z kolei nieszczęśliwe wypadki bardzo często skutkują rachunkami za transport oraz pobyt w placówce medycznej. Koszty ratownictwa zwykle sięgają kilku tysięcy euro.

Rozszerzenia z zakresu ochrony uzyskanej dzięki polisie turystycznej pozwalają zagwarantować sobie kompleksową ochronę na wiele nieprzewidzianych zdarzeń. Pakiety dla sportowców, uprawiających w czasie wakacji dyscypliny wysokiego ryzyka, łączą w sobie m. in. koszty rehabilitacji, koszty zniszczonego sprzętu sportowego oraz transport. Odpowiednia polisa we właściwy sposób ubezpieczy również każdego na czas wykonywania pracy fizycznej za granicą w trudnych warunkach.

Polisa turystyczna ochroni także nasz środek transportu

Wybierając się w daleką podróż własnym samochodem, możemy liczyć na to, że program dodatkowej polisy turystycznej obejmie także wszystkie aspekty związane z nieszczęśliwymi wypadkami na szosie lub kradzieżą. Ubezpieczenie Car Assistance sprawi, że z naszych barków spadnie ciężar kosztów naprawczych, holowania pojazdu z miejsca wypadku, sprowadzania pojazdu zastępczego czy kosztów zakwaterowania w obcym miejscu, dopóki nasz pojazd nie zostanie w pełni naprawiony. Nie będziemy się czuli pozostawieni sami sobie, gdy staniemy przed koniecznością wypełnienia wszelkich formalności, np. na policji i względem innych służb porządkowych danego kraju.

www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl