Shopify jako pierwszy sklep internetowy?

Odkąd sprzedaż większości produktów oraz usług przeniosła się w znacznej mierze do internetu, niemal każdy przedsiębiorca liczy się z tym, że będzie musiał stworzyć swoje własne miejsce w sieci. Oczywiście sklepy stacjonarne wciąż mają bardzo duże znaczenie, zwłaszcza w przypadku osób zajmujących się sprzedażą np. odzieży, jednak sklep online jest w zasadzie niezbędnym dopełnieniem tego rodzaju biznesu. Coraz więcej marek opiera się wyłącznie na sprzedaży internetowej, jak zatem stworzyć swój pierwszy sklep internetowy?

Shopify jako pierwszy sklep internetowy
Materiał partnerski

Pierwszy sklep internetowy – gdzie szukać pomocy?

Jeszcze stosunkowo niedawno założenie sklepu internetowego wiązało się ze stworzeniem własnej witryny internetowej w zasadzie od podstaw. Osoby, które nie znały się na programowaniu i tworzeniu stron internetowych były zmuszone do korzystania z pomocy specjalistów, których usługi nie należały do tanich, co zresztą nie dziwi, gdyż zbudowanie sklepu w sieci wymagało sporo pracy. Aktualnie jest to znacznie prostsze, dzięki powstaniu różnego rodzaju platform właściwie każdy użytkownik komputera czy smartfona powinien dać sobie radę. Nie ulega jednak wątpliwości, że dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w tej dziedzinie przyda się pomoc.

Jedną z najpopularniejszych platform służących do zakładania sklepów internetowych jest Shopify. Oferuje ona bardzo wiele możliwości zarówno początkującym, jak i posiadającym duże doświadczenie przedsiębiorcom. Aby uniknąć pierwszych potknięć i zrealizować z powodzeniem swoją wizję, warto skorzystać z pomocy agencji zajmujących się wsparciem osób prowadzących biznes w internecie. Agencje Shopify to najlepszy adres dla wykonawcy sklepu na tej platformie, a ich działalność nie ogranicza się wyłącznie do stworzenia sklepu, a idzie znacznie dalej, oferując wsparcie także w m.in. planowaniu działań marketingowych.

Dlaczego warto wybrać Shopify?

Jak już wspomnieliśmy, platform ułatwiających zakładanie sklepów internetowych jest wiele, dlaczego warto zatem wybrać właśnie Shopify? Pierwszą ważną zaletą jest to, że nie trzeba mieć doświadczenia z e-commerce, żeby prowadzić sklep na tej platformie, właściwie każdy, kto posiada własną witrynę powinien sobie z tym poradzić, gdyż panel administracyjny działa bardzo intuicyjnie. Przedsiębiorcy, którzy nie chcą korzystać z niczyjej pomocy przy prowadzeniu sklepu opartego o Shopify mogą znaleźć w sieci wiele pomocnych materiałów, takich jak np. poradniki opisujące kolejne kroki służące konfiguracji sklepu.

Czy Shopify jest dla każdego?

Platforma Shopify zbiera bardzo pochlebne recenzje od jej użytkowników, jednak trzeba pamiętać, że nie ma narzędzia idealnego, które będzie odpowiadać absolutnie każdemu. Dlatego też przed założeniem sklepu internetowego na tej platformie warto zastanowić się, jakie funkcje będą dla nas niezbędne i sprawdzić, czy Shopify na pewno je posiada. Wśród marek, które są szczególnie zadowolone z użytkowania tej platformy można wyróżnić takie, które działają w obszarach takich, jak moda, lifestyle oraz beauty.