Świadomość konsumencka stale wzrasta, a to powoduje, iż klient nie sięgnie na półkę po każdy towar. Nawet nieszkodliwe uszkodzenie opakowania powoduje odrzucenie oferty. To tylko jeden z niewielu przykładów wskazujących na ogromną wagę zapewnienia bezpiecznego transportu produktów umieszczonych na paletach. Stretch (owijanie folią) funkcjonuje od lat, jednak nowoczesne firmy odchodzą od tradycyjnej, ręcznej metody zabezpieczania ładunków w ten sposób na rzecz owijarek do palet. Dlaczego? Zapraszamy do lektury.
Owijarki do palet, skuteczność, szybkość, oszczędność
Przede wszystkim należy postawić pytanie, czy ręczne zabezpieczanie folią palet jest naprawdę tańsze? Z całą pewnością jest niedokładne, co skutkuje rozsypaniem się ładunku w czasie transportu lub wyładunku.
Niesie za sobą także konieczność poświęcenia zasobów ludzkich i czasu do wykonania tej czynności, zatem poświęcenia określonych środków finansowych (wypłaty, przestoje, zaniedbanie innych zadań).
Nie przypadkiem we wstępie wspomniano o konsumentach, ponieważ ich niechęć do uszkodzonego produktu musi wiązać się ze wzmożoną kontrolą stanu transportu ze strony odbiorcy. Zatem hurtowniom i magazynom powinno zależeć na jak najwyższej jakości wysyłanych frachtów w odniesieniu do zabezpieczenia palet ładunkowych.
Owijarki do palet nie tylko wykonują tę czynność znacznie dokładniej, lecz także dzieje się to w krótszych okresach. Pracownicy mogą skupić się na istotnych z punktu widzenia przedsiębiorstwa zadaniach, pozostawiając stretching maszynom.
Owijarki do palet, jaką wybrać?
Oczywiście najlepszą. Z pewnością dokonując przeglądu sprzętu, warto zwrócić uwagę na stronę https://pakowarka.pl/produkty/owijarka-do-palet/.
Wybór powinien być determinowany warunkami przestrzennymi, specyfiką ładunków, oraz ilością wysyłanych palet dziennie. Przyjmuje się, iż owinięcie dziesięciu palet na dobę w pełni uzasadnia wyposażenie firmy w owijarkę do palet.
Owijarki do palet można podzielić na następujące grupy:
- Owijarki do wpięcia do linii produkcyjnych;
- Owijarki ramieniowe;
- Owijarki samojezdne;
- Owijarki stołowe;
- Owijarki do pracy w chłodniach.
Dokładne specyfikacje maszyn można znaleźć na wymienionej wcześniej stronie. Warto przy tym pamiętać, iż inwestycje tego rodzaju w świetle obowiązujących przepisów upoważniają do obniżenia podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym oraz pomniejszenia kwoty VAT należnego.
Pytania dotyczące omawianych urządzeń warto już dziś kierować za pośrednictwem formularza kontaktowego. Bezpłatnie i rzetelnie można się dowiedzieć, jak usprawnić pracę w swojej firmie wprowadzając jednocześnie oszczędności. Czy jest lepsza droga do zwiększenia konkurencyjności? Odpowiedź nasuwa się sama.