Owijarki do palet, czy warto?

Świadomość konsumencka stale wzrasta, a to powoduje, iż klient nie sięgnie na półkę po każdy towar. Nawet nieszkodliwe uszkodzenie opakowania powoduje odrzucenie oferty. To tylko jeden z niewielu przykładów wskazujących na ogromną wagę zapewnienia bezpiecznego transportu produktów umieszczonych na paletach. Stretch (owijanie folią) funkcjonuje od lat, jednak nowoczesne firmy odchodzą od tradycyjnej, ręcznej metody zabezpieczania ładunków w ten sposób na rzecz owijarek do palet. Dlaczego? Zapraszamy do lektury.

Owijarki do palet, skuteczność, szybkość, oszczędność

Przede wszystkim należy postawić pytanie, czy ręczne zabezpieczanie folią palet jest naprawdę tańsze? Z całą pewnością jest niedokładne, co skutkuje rozsypaniem się ładunku w czasie transportu lub wyładunku.

Niesie za sobą także konieczność poświęcenia zasobów ludzkich i czasu do wykonania tej czynności, zatem poświęcenia określonych środków finansowych (wypłaty, przestoje, zaniedbanie innych zadań).

Nie przypadkiem we wstępie wspomniano o konsumentach, ponieważ ich niechęć do uszkodzonego produktu musi wiązać się ze wzmożoną kontrolą stanu transportu ze strony odbiorcy. Zatem hurtowniom i magazynom powinno zależeć na jak najwyższej jakości wysyłanych frachtów w odniesieniu do zabezpieczenia palet ładunkowych.

Owijarki do palet nie tylko wykonują tę czynność znacznie dokładniej, lecz także dzieje się to w krótszych okresach. Pracownicy mogą skupić się na istotnych z punktu widzenia przedsiębiorstwa zadaniach, pozostawiając stretching maszynom.

palety
Źródło: Materiał partnerski

Owijarki do palet, jaką wybrać?

Oczywiście najlepszą. Z pewnością dokonując przeglądu sprzętu, warto zwrócić uwagę na stronę https://pakowarka.pl/produkty/owijarka-do-palet/.

Wybór powinien być determinowany warunkami przestrzennymi, specyfiką ładunków, oraz ilością wysyłanych palet dziennie. Przyjmuje się, iż owinięcie dziesięciu palet na dobę w pełni uzasadnia wyposażenie firmy w owijarkę do palet.

Owijarki do palet można podzielić na następujące grupy:

  • Owijarki do wpięcia do linii produkcyjnych;
  • Owijarki ramieniowe;
  • Owijarki samojezdne;
  • Owijarki stołowe;
  • Owijarki do pracy w chłodniach.

Dokładne specyfikacje maszyn można znaleźć na wymienionej wcześniej stronie. Warto przy tym pamiętać, iż inwestycje tego rodzaju w świetle obowiązujących przepisów upoważniają do obniżenia podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym oraz pomniejszenia kwoty VAT należnego.

Pytania dotyczące omawianych urządzeń warto już dziś kierować za pośrednictwem formularza kontaktowego. Bezpłatnie i rzetelnie można się dowiedzieć, jak usprawnić pracę w swojej firmie wprowadzając jednocześnie oszczędności. Czy jest lepsza droga do zwiększenia konkurencyjności? Odpowiedź nasuwa się sama.