Kupowanie mebli biurowych: co należy wziąć pod uwagę?

Według obecnie obowiązującego prawa pracodawca musi dbać o komfort i bezpieczeństwo pracowników biurowych w czasie wykonywanych zadań. Bardzo ważne są w tym zakresie odpowiednie meble biurowe. Na co zwrócić szczególną uwagę przy ich zakupie?

Jak wybrać odpowiednie meble biurowe?

Wybór odpowiednich mebli biurowych jest uzależniony od kilku istotnych czynników. Wiele zależy od wielkości biura oraz branży, w której działa Twoja firma. W niewielkich przestrzeniach biurowych, w których pracuje zaledwie kilka osób, sprawdzą się inne meble niż w korporacyjnym biurze w typie open space. Warto zadbać też o to, aby zakupione meble były dopasowane do specyfiki branży i zadań pojawiających się w pracy. W przypadku branży kreatywnej lub innych dziedzin, w których częsta jest praca w zespołach, doskonale sprawdzają się nowoczesne systemy biurowe. Tego typu meble biurowe pozwalają na stworzenie różnych sfer do pracy. Dzięki temu łatwiejsze są spotkania projektowe między pracownikami. Systemy mebli biurowych umożliwiają tworzenie najlepiej dopasowanych do potrzeb danego biura ustawień.

Kupowanie mebli biurowych: co należy wziąć pod uwagę

Warto pamiętać o tym, że nowoczesne meble biurowe powinny być dostosowane nie tylko do potrzeb firmy, ale i pracowników. Ważna jest ergonomiczność wszystkich mebli, czyli przystosowanie ich do możliwości i komfortu pracowników. Dzięki odpowiedniej ergonomii stanowiska pracy możliwe jest zwiększenie wydajności pracownika, a także poziomu jego zadowolenia.

Contino to firma wyposażeniowa zajmująca się projektowaniem i wyposażeniem biur w najlepiej dopasowane do indywidualnych potrzeb meble biurowe. Przedsiębiorstwo zajmuje się doradztwem, aranżacją, wyceną, a także dostawą i profesjonalnym montażem mebli i systemów meblowych. Wraz z Contino profesjonalnie urządzisz biuro firmy lub instytucji, którą zarządzasz. Przy projektowaniu i aranżowaniu wnętrz uwzględnia się specyfikę pomieszczeń biurowych oraz odpowiednią ergonomię pracy.

meble biurowe evro4

Fotele biurowe: na co zwrócić uwagę?

Krzesła i fotele biurowe to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdej przestrzeni biurowej. To właśnie ten element umeblowania jest szczególnie odpowiedzialny za wygodę i komfort pracy. Dzięki doborowi odpowiednich foteli biurowych możliwe jest znaczne podniesienie wydajności i zadowolenia pracowników.

Fotele biurowe powinny być wyposażone w regulowane podłokietniki i oparcia. Ważna jest również możliwość regulowania wysokości. Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić szczególną uwagę, są materiały, z których zostało zrobione krzesło. Ważny jest zarówno materiał, z którego stworzono oparcie, jak i kółka. Materiały te powinny być odporne na ścieranie i drobne uszkodzenia mechaniczne, aby mogły posłużyć pracownikom biurowym przez długi czas.

Odpowiednie fotele biurowe zapewniają wygodę i komfort pracownikom, ale są też doskonałą wizytówką biura. Staje się to możliwe, jeśli wybierzemy nowoczesne, a zarazem eleganckie fotele biurowe, które doskonale podkreślą profesjonalizm biura.

soreno melamina

Biurka z regulacją elektryczną

Przy kupowaniu mebli biurowych warto wziąć pod uwagę również możliwość zakupu nowoczesnych biurek z regulacją elektryczną. Regulowane biurka umożliwiają pracę zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej. Pozwala to na błyskawiczne dostosowanie mebla do charakteru wykonywanej pracy. To także doskonały wybór dla pracowników zmagających się z problemami z plecami, którzy mogą mieć wskazanie do pracy w pozycji stojącej. Przy wyborze biurek z regulacją elektryczną warto zwrócić uwagę na sposób regulacji, jej zakres oraz jakość wykonania biurka. Warto zdecydować się na solidne modele tego typu biurek, które umożliwią komfortową pracę przy nich przez wiele lat.

*Materiał partnerski