Dywersyfikacja portfela za pomocą funduszy ETF

Fundusze ETF należą wciąż w Polsce do niszowych elementów strategii inwestycyjnych. Za granicą cieszą się natomiast niesłabnącym powodzeniem od wielu już lat. Skąd bierze się ta popularność? Te otwarte fundusze w precyzyjny sposób śledzą ruchy indeksów, akcji, obligacji lub innych aktywów, ale w odróżnieniu od klasycznych funduszy działają w oparciu o pasywną strategię, która przez doświadczonych traderów jest uważana za wyjątkowo efektywną. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Inwestowanie w fundusze ETF – na czym to polega?

Aby ulokować pieniądze w funduszach ETF, w praktyce musisz stać się nabywcą spółek należących do wybranego przez Ciebie indeksu. Proces ten działa na identycznej zasadzie, jak w przypadku zakupu akcji.

Twój kapitał zostaje w ten sposób umieszczony w zdywersyfikowanym portfelu aktywów spółek, które wchodzą w skład wybranego indeksu ETF. Tytuły uczestnictwa tego funduszu poddaje się regularnej wycenie. Dzięki temu możesz na bieżąco obserwować poczynione inwestycje w czasie trwania sesji. W Polsce możesz wybierać między jednostkami zależnymi od wahań polskich, amerykańskich bądź też niemieckich indeksów.

Jakie dodatkowe koszty są związane z inwestycją w fundusze ETF?

Jeśli Twoim zamiarem jest inwestowanie długoterminowe, fundusze ETF to bardzo dobre rozwiązanie.

Fundusze ETF są bardzo popularne wśród zagranicznych inwestorów. Wynika to między innymi z bardzo niskich kosztów zarządzania. Co więcej inwestowanie w ETF można rozpocząć już od pojedynczej jednostki. To zatem tania szansa na zdywersyfikowanie swojego portfela inwestycyjnego. Do inwestowania w fundusze ETF obliguje się swój kapitał. Tym samym nie nalicza się odsetek, natomiast broker pośredniczący w transakcjach pobiera jedynie niewielką roczną opłatę za zarządzanie. Koniecznie sprawdź ofertę Saxo Bank Polska i uzyskaj dostęp do ponad 3000 funduszy ETF z 30 giełd z całego świata.

ETF
Materiał Partnerski

Inwestuj z najlepszymi

Podejmując decyzję o dywersyfikacji portfela inwestycyjnego poprzez zakup funduszy ETF, wybierz współpracę z ekspertami. Tylko wieloletnie doświadczenie i renoma na rynku finansowym gwarantują bezpieczeństwo i pewny zysk przy minimalnym ryzyku. Dzięki temu inwestowanie jest mniej stresogenne i łatwiejsze. Warto się przy tym kierować zasadą, którą wyznają najbardziej doświadczeni traderzy świata. Nie inwestuj w coś, czego w pełni nie rozumiesz. Podobnie sytuacja wygląda z funduszami ETF. Aby osiągać sukcesy inwestycyjne warto wcześniej zdobyć wiedzę i przynajmniej minimalne doświadczenie.