Kariera w fabryce produkcyjnej

Często wydaje nam się, że kariera i praca w firmie produkcyjnej nie idą w parze. Kariera kojarzy nam się bowiem najpierw ze studiami, potem pasmem zawodowych sukcesów i pokonywaniem kolejnych szczebli, którymi można chwalić się w CV, wysyłając je do kolejnych korporacji. W praktyce jest jednak inaczej i warto podkreślić fakt, że także w firmach produkcyjnych można się rozwijać, budować swoją karierę i zdobywać bogate doświadczenie. Opisujemy, co temu sprzyja i jakie okoliczności wykorzystać, by zyskać taką możliwość.

Szkolenia i kursy oferowane przez pracodawcę

Niewątpliwie decydując się na pracę w branży produkcyjnej, należy sprawdzić, jakie warunki zapewnia pracodawca. Nie chodzi tu tylko o wynagrodzenie i pakiet benefitów, ale właśnie o finansowanie kursów i możliwość podnoszenia w ten sposób swoich kwalifikacji. Niektóre fabryki oferują np. dodatkowe szkolenia z pierwszej pomocy i przeciwpożarowe, po których ukończeniu pracownik może dołączyć do zakładowego zespołu szybkiego reagowania czy nawet stać się liderem takiej grupy. Inną drogą rozwoju może być przykładowo zdobycie uprawnień na kierowanie wózkiem widłowym – taka umiejętność jest inwestycją w przyszłość pracownika i jego lojalność, a dla niego dobrym argumentem, by otrzymywać lepsze stanowisko czy wyższe wynagrodzenie. Szkolenia techniczne także są ciekawą opcją dla członków załogi produkcyjnej. Po takowych mogą oni zmienić stanowisko np. z operatora produkcji na technika. Warto zatem szukając pracy brać pod uwagę nie tylko wysokość wynagrodzenia, bliskość od domu czy pakiet benefitów, ale także możliwości doszkalania się.

praca w fabryce
Materiał nadesłany przez partnera

Doświadczenie, które się ceni

Z pewnością dobre oko, sprawność działań i doskonała wiedza z zakresu obsługi maszyn są cenione
w zakładach produkcyjnych – to cechy solidnego pracownika. Nic więc dziwnego, że kierownicy produkcji cenią sobie wieloletni staż członków swojego zespołu. Młodzi menadżerowie często korzystają z wiedzy starszych członków załogi. W zależności od firmy, doświadczony pracownik może dostać awans i zostać brygadzistą czy mistrzem w danym obszarze, przyuczać nowo zatrudnionych,
a nawet być prawą ręką kierownika czy dyrektora. To w szczególności w firmach produkcyjnych stawia się na doświadczenie, lata praktyki i idącą za tym znajomość fachu i rzetelność w wykonywaniu obowiązków – te liczą się nierzadko bardziej niż wykształcenie czy tytuł naukowy.

Solidny pracodawca gwarantuje przestrzeń do rozwoju

Chcąc się szkolić oraz budować swoje doświadczenie w branży, warto postawić na solidnego pracodawcę, który gwarantuje przestrzeń do rozwoju i jednocześnie swojego rodzaju spokój jeśli chodzi o stałość zatrudnienia. Terminowo wypłacane wynagrodzenie i pewne warunki pracy niewątpliwie mają wpływ na spokój psychiczny pracownika i mogą dodatkowo zachęcać go do dalszego rozwijania się w danej firmie. Również szeroki pakiet benefitów, programów propracowniczych czy dodatki finansowe motywują zespół do sumiennej pracy, która procentuje docenieniem, podwyżką,
a nierzadko awansem. Szukając takich firm w Polsce, warto zwrócić uwagę na stargardzką fabrykę opon Bridgestone. Praca na produkcji w Stargardzie jest właśnie przykładem pracy, która umożliwia rozwój własnej kariery. Pracownicy mają tu szanse na wzmacnianie swoich kompetencji i zdobywanie nowych, przy jednoczesnym zapewnieniu sobie dobrobytu i stabilności zatrudnienia.