Znany sklep z oponami rusza z nową proekologiczną akcją.

Firma Oponeo.pl S.A. startuje właśnie z akcją #Kręci nas recykling, która będzie trwać od 21 marca do 22 kwietnia 2022 roku. Jej celem jest walka z postępującą degradacją środowiska naturalnego. W ramach wydarzenia prowadzone będą działania związane z recyklingiem zużytych opon, sadzeniem drzew oraz sprzątaniem terenów zielonych. Dodatkowo prowadzona będzie również kampania informacyjna dotycząca możliwości bezpiecznego oddawania zużytych opon.

Cały projekt został zorganizowany wspólnie ze znanym, polskim ekologiem ­– Dominikiem Dobrowolskim, który słynie z przeprowadzania największych eventów ekologicznych w Polsce.

akcja eko

Czas na porządki!

Najważniejszym z działań deklarowanych przez Oponeo.pl będzie zorganizowanie minimum 50 akcji sprzątania zielonych terenów w różnych regionach Polski. Zbierane będą nie tylko odpady znajdujące się na wybranych terenach ale również zużyte opony, które wyrzucane w niewłaściwych miejscach wydzielają substancje szkodliwe dla środowiska naturalnego (glebę i wody gruntowe). Dlatego tak ważne jest, aby oczyścić otoczenie z nieodpowiedzialnie porzuconych lub źle składowanych odpadów.

Darmowa utylizacja opon

W ramach akcji #KręciNasRecykling Oponeo.pl przewiduje możliwość działania dla tych klientów, którzy zakupią opony z możliwością montażu w jednym z serwisów partnerskich oznaczonych logo akcji. Będą oni mogli za darmo zostawić swoje zużyte opony w serwisie. Następnie firma przekaże je do Centrum Utylizacji Opon, gdzie zostaną odpowiednio zutylizowane a część z nich zostanie poddana recyklingowi i przetworzona na nowe produkty. Dzięki temu kierowcy pozbędą się problemu i zyskają pewność, że nie przyczynią się do degradacji środowiska.

To jednak nie wszystko, bo w ramach akcji, firma Oponeo.pl S.A. zobowiązała się posadzić jedno drzewo za każde cztery zebrane w trakcie akcji opony. Celem na ten rok jest posadzenie 1500 drzew!

Wędrując po lasach, łąkach i innych terenach zielonych, często napotkać można porzucone odpady. Nie tylko oszpecają one krajobraz, ale przede wszystkim szkodzą ekosystemowi na danym obszarze. Śmieci, takie jak plastikowe opakowania czy zużyte opony wydzielają szkodliwe związki chemiczne, zatruwające środowisko. W przeciwdziałaniu takiemu stanowi rzeczy najważniejsze jest budowanie świadomości i edukacja na temat odpowiedniej segregacji odpadów oraz możliwości ich recyklingu.

Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie: https://www.oponeo.pl/kreci-nas-recykling

Wszelkie pytania na temat kampanii, zarówno ze strony dziennikarzy, jak i innych osób zainteresowanych jej szczegółami prosimy kierować do:

Dominika Dobrowolskiego [email protected] tel. 697092978

Michała Pawlaka [email protected] tel. 609046921

OPONEO.PL S.A. zajmuje się sprzedażą online części i akcesoriów do pojazdów samochodowych (głównie opon i felg) działając w Polsce i na zagranicznych rynkach. Spółka jest notowana na giełdzie
i wchodzi w skład Grupy Kapitałowej OPONEO.PL.