Wagi proste idealne do sklepu.

Trudno wyobrazić sobie sklep, w którym nie ma wagi. W placówce handlowej to podstawowe narzędzie pracy, które pozwala sprzedawać wiele produktów spożywczych i nie tylko. Jakie wagi proste wybrać do swojego sklepu?

  1. Funkcjonalne wagi proste
  2. Wagi proste bez zasilania sieciowego

Wagi używane są nie tylko w sklepach, ale również restauracjach, lokalach gastronomicznych, w magazynach, barach, a nawet w przemyśle spożywczym. Te praktyczne urządzenia są wyposażone w nowoczesne, elektroniczne sterowanie oraz czytelne wyświetlacze, dzięki którym użytkowanie wagi jest bardzo łatwe i wygodne.

wagi do sklepu
Źródło: Materiał Partnerski

Funkcjonalne wagi proste

Idealna waga prosta powinna być jak najlepiej dopasowana do potrzeb i wymagań użytkowników. W sklepach stacjonarnych, w których waga używana jest non stop w jednym miejscu, można pozwolić sobie na urządzenie z podłączeniem do zasilania sieciowego. Natomiast w punktach obwoźnych i mobilnych, oraz w tych, w których waga wykorzystywana jest w kilku różnych miejscach, lepiej sprawdzi się zasilanie bateryjne. W drugim przypadku, waga powinna być nie tylko bezprzewodowa, ale również lekka, co znacznie ułatwi jej przenoszenie pomiędzy punktami sprzedaży.

Nowoczesne wagi proste to urządzenia produkowane z dbałością o najmniejsze detale. Wykonuje się je głównie ze stali nierdzewnej, a więc materiału odpornego na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie wody. Dla bezpieczeństwa, klawiatura powinna być pokryta wodoszczelną osłoną, zapobiegającą przedostaniu się wilgoci do wnętrza urządzenia, a tym samym jego uszkodzeniu. Wybierając wagę warto też zwrócić uwagę na zakres ważenia, który powinien być dopasowany do rodzaju i wagi produktów oferowanych w punkcie sprzedaży.

Dla osoby obsługującej istotne znaczenie ma dobrej jakości wyświetlacz LCD oraz możliwość połączenia wagi z kasą fiskalną za pomocą kabla USB. Takie połączenie umożliwia szybkie przenoszenie danych z wagi do kasy, a tym samym sprawniejsza i szybszą obsługę klientów.

Wagi proste do sklepu, np. te dostępne na stronie https://bcmarket.pl/242-wagi-proste, mogą posiadać również dodatkowe funkcje, ułatwiające użytkowanie. Jedną z najpopularniejszych jest możliwość liczenia sztuk. Co do zasady są to jednak produkty nieskomplikowane, których obsługa nikomu nie powinna nastręczać problemu. W podstawowych urządzeniach klawiatura wyposażona jest jedynie w kilka przycisków – do włączenia i wyłączenia urządzenia, wyboru jednostki wagi oraz tarowania.

Wagi proste bez zasilania sieciowego

Chcąc korzystać z wagi bezprzewodowej, a więc modelu zasilanego bateryjnie, trzeba zwrócić uwagę na akumulator, a konkretnie jego pojemność i jakość, a także czas pracy na jednym ładowaniu. Waga używana w miejscach pozbawionych zasilania sieciowego, powinna być wyposażona w pojemne baterie, które zapewniają kilka godzin pracy bez konieczności dodatkowego ładowania.

Według obowiązujących w Polsce przepisów, wagi używane w sklepach, na targowiskach, magazynach czy w innych punktach sprzedaży, powinny przejść legalizację. Warto wybierać jedynie te wagi, których legalizacja nie budzi zastrzeżeń, a dodatkowo na ich zakup producent udziela gwarancji (najczęściej dwuletniej). Gwarancja ta to zabezpieczenie na wypadek uszkodzenia wagi lub innej awarii uniemożliwiającej użytkowanie w miejscu sprzedaży.

Waga to urządzenie niezbędne w handlu, np. w sklepie spożywczym, w cukierni, czy każdym innym sklepie, w którym sprzedawane są produkty na wagę. Ich dostępność jest bardzo duża, dlatego każdy przedsiębiorca może wybrać wagę najlepiej dopasowaną do własnych potrzeb.