Dlaczego warto mieć program do faktur?

Teoretycznie do wystawiania faktur nie potrzeba specjalnego oprogramowania i każdy może to zrobić samodzielnie na przykład na gotowych drukach. W praktyce okazuje się jednak, że warto korzystać z praktycznych narzędzi, które ułatwiają pracę i sprawiają, że codzienne czynności są szybsze i przyjemniejsze. To szczególnie ważne, gdy wystawianie faktur to stały element pracy zawodowej. Poza tym, korzystając ze specjalnego programu, ma się pod ręką inne jego funkcje, a gotowy pakiet przedsiębiorcy jest opcją szytą na miarę współczesnych potrzeb mniejszych i większych firm.

Doskonałe narzędzie do wystawiania faktur

Wielu przedsiębiorców wybiera profesjonalny program do faktur, ponieważ zapewnia on efektywność pracy i ułatwia sporządzanie rozmaitych dokumentów kosztowych w sposób automatyczny. To wielka zaleta tego rozwiązania, która oszczędza czas i nerwy. W efekcie obowiązki każdego podmiotu gospodarczego mogą być realizowane intuicyjnie ze wsparciem nowoczesnych narzędzi. O choć program do faktur VAT nie jest obowiązkowy, to jednak usprawnia pracę. Przede wszystkim bazuje na aktualnym stanie prawnym, jest prosty w obsłudze i umożliwia automatyczne generowanie dokumentów na podstawie wprowadzonych przez użytkownika danych.

program do faktur
Źródło: Materiał Partnera

Jak ułatwić sobie wystawianie faktur?

Na rynku znaleźć można rozmaite programy do fakturowania. Niektóre są płatne, a inne darmowe. Jedne wymagają instalacji, a inne działają w sieci, co sprawia, że ma się do nich dostęp z każdego miejsca na świecie oraz na urządzeniach mobilnych i zazwyczaj automatycznie się aktualizują. Różnorodne mają też funkcję. Oczywiście koncentrują się na wystawianiu faktur oraz paragonów fiskalnych, ale dają także narzędzia, które służą do ewidencji przychodów, inwentaryzacji środków trwałych, ułatwiają obsługę magazynu i współpracują z drukarkami fiskalnymi. Tym samym zdecydowanie łatwiej jest wysłać niezbędne dokumenty do klienta, a także sprostać wymaganiom, jakie ma biuro rachunkowe. Przy wyborze konkretnego programu warto więc przede wszystkim określić swoje potrzeby. W wielu wariantach wersje demo będą miały dość ograniczone funkcje. I jeśli potrzebujemy narzędzia do wystawiania faktur eksportowych, zaliczkowych czy korygujących oraz pracy na nieograniczonej ilości dokumentów, należy sięgnąć po specjalistyczne narzędzia. Łatwy w obsłudze program to doskonały wybór dla początkujących przedsiębiorców. Można korzystać z licznych przydatnych funkcji oraz dopasować narzędzie do własnych potrzeb. Świetnie działają opcje personalizacji, można wprowadzić dane kontrahentów, a także skorzystać z własnego logo firmy, co sprawia, że dokumenty będą wyglądać na profesjonalne, a to zawsze podnosi prestiż.

Wysyłanie faktur oraz dokumentów kosztowych z każdego miejsca

Pakiet przedsiębiorcy faktura VAT to szereg narzędzi, które ułatwiają wystawianie dokumentów oraz usprawniają pracę. Można na przykład korzystać z danych kontrahentów w bazie GUS, weryfikować płatników, a także liczyć na wsparcie w obsłudze. Z takich rozwiązań korzystają więc właściciele dużych i średnich firm oraz jednoosobowych działalności gospodarczych. Sama możliwość wystawiania profesjonalnie przygotowanych i poprawnych dokumentów księgowych jest wystarczającym argumentem. Prosty program na przykład Comarch ERP XT daje możliwość korzystania także poza granicami polski, w dowolnym miejscu i czasie, a wysyłanie faktur jeszcze nie było tak proste. To kompletne rozwiązanie idealnie dopasowane do potrzeb współczesnych przedsiębiorców i dynamicznie rozwijającego się rynku.