Pożyczki unijne dla firm – dlaczego warto z nich korzystać?

Pożyczki unijne są coraz popularniejsze i wiele firm zdaje sobie już sprawę z ich istnienia. Zarówno początkujący przedsiębiorcy, jak i osoby, które od dłuższego czasu prowadzą własną firmę, mogą być zainteresowane tym tematem.

Pożyczki unijne https://habza.com.pl/pozyczki-unijne/ są uznawane za opłacalne i na tle kredytów bankowych wypadają korzystniej. Dlaczego tak jest i jakie zalety mają pożyczki dla firm ze środków Unii Europejskiej? Odpowiadamy.

Pożyczki unijne – jakie są ich zalety?

Największą zaletą pożyczek unijnych jest to, że są tańsze w porównaniu do kredytów i pożyczek proponowanych przez banki komercyjne. Niskooprocentowane pożyczki ze środków UE są atrakcyjne dla przedsiębiorców, ponieważ ich spłata wiążę się z niższymi kosztami. Nic więc dziwnego, że wielu przedsiębiorców rezygnuje z kredytu bankowego właśnie na rzecz pożyczki unijnej. Dlaczego pożyczki unijne są tanie? Jest tak, ponieważ pożyczki unijne dla firm zostały stworzone po to, aby wspierać przedsiębiorców w ich rozwoju, a nie na nich zarabiać. Oczywiście nie oznacza to, że pożyczki z UE są darmowe, ale z pewnością są tańsze niż kredyt bankowy. Banki udzielają kredytów w celach zarobkowych, dlatego ich oferty są droższe i mniej opłacalne z perspektywy właściciela firmy.

Pożyczki unijne często są dedykowane konkretnym województwom po to, aby przedsiębiorcy działający na tym terenie mogli szybciej i efektywniej się rozwijać. Z takiego finansowania mogą skorzystać małe, średnie i duże przedsiębiorstwa. Jest to szczególnie atrakcyjne rozwiązanie dla firm, których nie stać na kredyt, ale mają dobry pomysł na rozwinięcie swojej działalności. W zależności od rodzaju pożyczki pieniądze pozyskane w ten sposób można przeznaczyć na inwestycje lub bieżące wydatki. Okres spłaty zobowiązania jest długi, a kwoty pożyczki są uzależnione od dochodów firmy. Pieniądze pozyskane w ramach finansowania możesz przeznaczyć np. na zakup środków transportu, nieruchomości, patentów, produktów, towarów czy też na wypłaty dla pracowników i unowocześnienie ich stanowisk pracy.

Czy uzyskanie pożyczki unijnej jest trudne?

Pożyczki ze środków Unii Europejskiej wiążą się ze sporą ilością formalności, których trzeba dopełnić. Unia Europejska kontroluje sposób, w jaki firmy wykorzystują otrzymane środki i wymaga spełnienia szeregu warunków. Jeśli nie chcesz, aby Twój wniosek został już na starcie odrzucony, to możesz skorzystać z pomocy ekspertów, którzy pomogą Ci w jego wypełnieniu. Oprócz poprawnego wypełnienia wniosku ważna jest także zdolność kredytowa przedsiębiorstwa. Firmy, które dopiero rozpoczynają działalność i takie, które mają problemy z płynnością finansową, mogą mieć trudności z otrzymaniem pieniędzy w ramach pożyczki unijnej. Korzystając z pomocy specjalisty, możesz zaoszczędzić sporo czasu oraz stresu. Eksperci wybiorą dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę oraz wyjaśnią Ci, jak krok po kroku wygląda ubieganie się o pożyczkę ze środków Unii Europejskiej. Uzyskasz pełne wsparcie w całym procesie starania się o pożyczkę firmową ze środków unijnych.

*Materiał Partnera