W jakich branżach warto inwestować w hydropiaskarki?

Hydropiaskarki to urządzenia, które znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Pozwalają na kompleksowe i skuteczne usuwanie nawet trudnych zabrudzeń ze wszelkiego rodzaju powierzchni sprzętów technicznych. W jakich branżach się je najczęściej wykorzystuje? Dla jakich firm jest to dobra inwestycja? Podpowiadamy.

Do czego wykorzystuje się hydropiaskarki?

Hydropiaskarki to urządzenia, które służą do czyszczenia metodą hydro-ścierną. W tym celu wykorzystuje się ciśnienie wody w połączeniu z jednym z rodzajów materiału ściernego. Zazwyczaj jako surowiec stosuje się tradycyjny piasek. Grubość jego ziaren ma istotne znaczenie w skuteczności usuwania trudnych zanieczyszczeń. Operator hydropiaskarki ma także swobodę przy regulowaniu mocy działania urządzenia. Dostosowuje ciśnienie w zależności od twardości materiału. Niska moc jest wystarczająca do czyszczenia delikatnych powierzchni z kamieni ozdobnych, natomiast większa przydaje się w usuwaniu zanieczyszczeń z metalowych i stalowych elementów urządzeń.

Hydropiaskarki to maszyny o zmiennym ciśnieniu, więc są bardzo uniwersalne, a tym samym wielozadaniowe. Zmieniając rodzaj zastosowanego surowca ściernego, można w elastyczny sposób dostosować urządzenie do określonych potrzeb, a więc twardości materiału. Inwestycja w taki sprzęt jest niezwykle opłacalna dla wielu firm. Tym bardziej że cena urządzenia jest niewysoka, zwłaszcza w porównaniu do szeregu korzyści z jej stosowania. Pod adresem https://www.sandbot.pl/cennik/ można zapoznać się ze szczegółowym cennikiem popularnych hydropiaskarek z firmy Sandbot.

hydropiaskarka
Źródło: Materiał Partnera

W jakich branżach warto zainwestować w hydropiaskarki?

Inwestycja w te urządzenia jest szczególnie opłacalna dla firm, które dysponują dużym zapleczem maszyn technicznych wymagających regularnego czyszczenia. Zazwyczaj taka sytuacja występuje w przemyśle wytwórczym, na przykład w branży spożywczej, w której niezbędne jest wykonanie czyszczenia zewnętrznych, jak i wewnętrznych elementów maszyn służących do przechowywania różnego rodzaju płynów.

Hydropiaskarki to urządzenia stosowane przez firmy usługowe specjalizujące się w czyszczeniu wielkogabarytowych sprzętów rolniczych i przemysłowych. Stosuje się je na szeroką skalę zwłaszcza w branży stoczniowej, w której konieczna jest regularna renowacja statków pasażerskich i okrętów przeznaczonych do transportu towarów. Z pomocą hydropiaskarki wykonuje się kompleksowe czyszczenie dużych powierzchni kadłuba. Następnie można go bezpiecznie pokryć specjalną farbą antykorozyjną.