Jak wybrać pożyczkę „szytą na miarę” indywidualnych potrzeb?

Jeśli potrzebujesz finansowego wsparcia, skorzystaj z oferty banku lub firmy pożyczkowej, ale pamiętaj, że wybór konkretnego zobowiązania wcale nie jest taki prosty. Każda instytucja finansowa realizuje własną politykę współpracy ze swoimi klientami, warunki udzielanych kredytów i pożyczek są też zależne od ogólnej sytuacji na rynku usług finansowych czy indywidualnych potrzeb klienta oraz jego możliwości dogodnej spłaty rat. Podpowiadamy, jakie narzędzia wykorzystać, aby zweryfikować najbardziej atrakcyjne i opłacalne oferty oraz jakie czynniki brać pod uwagę, aby móc cieszyć się dodatkowymi środkami na wybrany cel.

Profesjonalne wsparcie doradców finansowych

Chociaż już co drugi dorosły Polak posiada przynajmniej jedno zobowiązanie finansowe, to wciąż większość z nas nie czyta nawet umów podpisywanych z bankami czy instytucjami pozabankowymi. Co więcej, wybierając finansowe wsparcie, pod uwagę bierzemy najczęściej jedynie oprocentowanie i wysokość miesięcznej raty. Doradcy finansowi alarmują, że jest to zbyt mało czynników, aby móc wybrać to „szyte na miarę” indywidualnych potrzeb zobowiązanie. 

Eksperci są właśnie po to, aby wesprzeć w całym procesie wyboru pożyczki, pomóc na każdym etapie wypełniania wniosku kredytowego czy spłaty miesięcznych rat. To oni weryfikują aktualne oferty, kalkulują je, prezentują najlepsze propozycje z uwzględnieniem sytuacji finansowej klienta czy jego oczekiwań względem współpracy z firmą pożyczkową bądź bankiem. Nikt tak jak oni, nie zna mechanizmów, jakie funkcjonują w branży pożyczkowej, a wieloletnie doświadczenie pozwala im wybierać dla swoich klientów najlepsze rozwiązania. 

jak wybrac pozyczke szyta na miare indywidualnych potrzeb
Źródło: Materiał Partnera

Kalkulator kredytowy

Większość potencjalnych klientów firm pożyczkowych i banków potwierdza, że przy wyborze najlepszego wsparcia finansowego główne znaczenie mają koszty. Wymagający pożyczkobiorca chce, aby pożyczka była jak najtańsza, charakteryzowała się niskimi ratami i jednocześnie krótkim okresem spłaty. Warto jednak wiedzieć, że oprocentowanie, to zbyt mało, aby móc oszacować opłacalność wybranego zobowiązania. 

Z pomocą przychodzi kalkulator kredytowy. To proste narzędzie, które oszacuje całkowite koszty pożyczki. W odpowiednie rubryki wystarczy wpisać wartość zobowiązania, oprocentowanie oraz prowizję, jaką firma pożyczkowa pobiera za udzielenie finansowego wsparcia i liczbę rat. Pamiętaj jednak, że kalkulator poda Ci jedynie przybliżone koszty, natomiast te ostateczne poznasz po wysłaniu wniosku. Nie da się jednak ukryć, że jest to pomocne narzędzie, dzięki któremu udaje się podjąć decyzję w zakresie wyboru opłacalnego zobowiązania. 

Ranking pożyczek 

O ile koszty pożyczki rzeczywiście są kluczowe, o tyle inne kryteria mogą być równie ważne. Maksymalny czas współpracy z instytucją pozabankową, kary za opóźnienia w spłacie rat, dobieranie dodatkowych środków w razie potrzeby, formalności, jakie trzeba spełnić, czas potrzebny na weryfikację wniosku online, to tylko niektóre, jakie mogą mieć znaczenie dla atrakcyjności całego zobowiązania. Ranking stanowi doskonałą porównywarkę ofert, dzięki której udaje się wybrać „szyte na miarę” finansowe wsparcie.