Księgowa dla jednoosobowej firmy?

Coraz więcej osób decyduje się na założenie własnej działalności. Choć na początkowym etapie rozwoju firmy nie będzie ciążyć na nas wiele obowiązków, z czasem ilość kolejnych zadań może zacząć nas przytłaczać. Szczególnie poddani na taki stres będą przedsiębiorcy, którzy nie otrzymują wsparcia od innych i samodzielnie prowadzą działalność. Zastanówmy się więc, dlaczego jeszcze warto zatrudnić księgową nawet w przypadku jednoosobowej firmy.

Specjalistyczna wiedza

Zakładając własną firmę, mamy obowiązek prowadzenia jej księgowości, a przy tym podać podmiot, który będzie się tym zajmował. Możemy zdecydować się na podjęcie współpracy z biurem rachunkowym, robić to samodzielnie lub oddać księgowość w ręce wykwalifikowanej osobie. Własny księgowy czy księgowa będzie posiadać należytą wiedzę nie tylko z zakresu rachunkowości, ale przede wszystkim przepisów prawnych. W takiej pracy potrzebna jest również znajomość konkretnych narzędzi, które umożliwiają właściwe zarządzanie finansami przedsiębiorstwa. Ponadto na osobie zajmującej się nadzorowaniem wszelkich wydatków i zysków firmy, a także ich rzetelnym rejestrowaniem, ciąży ogromna odpowiedzialność. Ponadto może być to bardzo czasochłonne, ponieważ bez znajomości programów księgowo-kasowych czy specjalistycznej wiedzy będzie to dla nas o wiele trudniejsze. Dlatego, jeśli chcemy skupić się na rozwoju naszej firmy, obowiązki związane z prowadzeniem księgowości powinniśmy przekazać komuś kompetentnemu. Ukończenie studiów i zdobycie odpowiedniej tam wiedzy pozwolą księgowej umiejętnie raportować sytuację finansową, dokonywać oceny wartości firmy, a także planować kolejne działania i w razie potrzeby doradzać właścicielowi.

ksiegowa

Pewność w działaniu

Zatrudnienie księgowej w jednoosobowej firmie to najlepszy sposób na prowadzenie księgowości, z uwagi na to, że zyskujemy pewność o prawidłowości wykonywanych obowiązków. Zwłaszcza młodzi przedsiębiorcy, którzy nie poznali jeszcze wszystkich mechanizmów swojej pracy, mogą odczuwać wątpliwości i błędnie dokumentować finanse, przez co spotkają ich nieprzyjemne konsekwencje. Wykwalifikowana księgowa będzie dbała o staranne wykonywanie wszelkich rozliczeń podatkowych. Równie ważna jest uważność przy prowadzeniu ewidencji księgowych, cierpliwość przy sporządzaniu sprawozdań oraz dobra organizacja pracy przy przygotowywaniu kolejnych przelewów bankowych. Z tego względu na księgowej ciążą nie tylko obowiązki, ale przede wszystkim odpowiedzialność za swoje działania. Jednak warto zaufać takiej osobie i zdecydować się na oddanie finansów firmy w dobre ręce.

firma jednoosobowa

Jeśli uważamy, że powyżej opisane oczekiwania względem zadań księgowej spełnimy z łatwością, a konkretne cechy potrzebne do wykonywania obowiązków towarzyszą nam na co dzień, śmiało możemy szukać satysfakcjonującej nas pracy na GoWork.pl. Liczne oferty pozwalają na wygodne przeglądanie wymagań pracodawców oraz proponowanych przez nich warunków. Warto pracować w księgowości z uwagi m.in. na: atrakcyjne zarobki, zapotrzebowanie na ten zawód związany z powstawaniem kolejnych firm czy automatyzację części obowiązków, dzięki czemu poszczególne zadania staną się prostsze i przyjemniejsze do wypełniania.

*Materiał Partnera