Startuje druga edycja proekologicznej kampanii Kręci nas Recykling zorganizowanej przez Oponeo.pl

Po sukcesie pierwszej edycji Kręci Nas Recykling jej organizator Oponeo.pl, we współpracy ze znanym ekologiem Dominikiem Dobrowolskim, przygotował kolejną odsłonę projektu. Partnerem strategicznym tegorocznej akcji została Grupa Recykl S.A. Podobnie jak w ubiegłym roku, kampania rozpocznie się 21 marca i potrwa do 22 kwietnia. W tym czasie prowadzone będą działania związane z recyklingiem zużytych opon, sadzeniem drzew oraz sprzątaniem terenów zielonych.

Zebranie 31 ton odpadów i 11 487 sztuk zużytych opon, a także posadzone 2872 drzewa to wymierne efekty projektu przeprowadzonego w zeszłym roku.

kreci nas recykling

Nakręceni na ekologię

Celem tegorocznej edycji jest głównie aspekt edukacyjny i poszerzanie świadomości społecznej w kwestii recyklingu opon oraz ich prawidłowej utylizacji, ale też zadbanie o czystość terenów zielonych poprzez realne działania. Dlatego na terenie całej Polski odbędzie się ponad 50 akcji sprzątania odpadów, w tym również zużytego ogumienia.

 

Dodatkowo podczas kampanii Oponeo.pl przewiduje możliwość działania dla tych klientów, którzy zakupią opony z możliwością montażu w jednym z serwisów partnerskich oznaczonych na stronie sklepu logo akcji. Będą oni mogli za darmo zostawić swoje zużyte opony w serwisie. Następnie trafią one do odpowiedniej utylizacji, a dzięki partnerowi strategicznemu akcji, którym jest Grupa Recykl S.A., część zebranych opon zostanie przerobiona na granulat i dostarczona do producenta, który wykona z nich maty izolacyjne i sportowe.

Stare opony – nowe drzewa

Zbieranie odpadów nie jest jedynym założeniem inicjatorów akcji. Oponeo.pl, podobnie jak w poprzednim roku, za każde 4 zebrane opony posadzi 1 nowe drzewo w miejscu wymagającym zalesienia, co przyczyni się do odbudowy lasów w Polsce. Do łącznej liczby zebranych opon zostanie wliczone także to ogumienie, które trafi do odpowiednich warsztatów partnerskich. Cel na ten rok to 3000 nowych drzew.

 

Tegoroczną nowością jest wprowadzenie do projektu elementu grywalizacji, który ma zachęcić lokalne społeczności do brania udziału w akcjach sprzątania terenów zielonych. 10 gmin, które w czasie swoich zbiórek uprzątną największą ilość odpadów, będzie mogło wybrać schroniska dla zwierząt, które Oponeo.pl wesprze finansowo.

 

Więcej informacji na temat kampanii oraz odpowiedniego recyklingu opon znaleźć można na stronie: https://www.oponeo.pl/kreci-nas-recykling.

 

#krecinasrecykling #zmieniamyotoczenienalepsze

 

Wszelkie pytania na temat kampanii, zarówno ze strony dziennikarzy, jak i innych osób zainteresowanych jej szczegółami należy kierować do:

 

OPONEO.PL S.A. zajmuje się sprzedażą online części i akcesoriów do pojazdów samochodowych (głównie opon i felg), działając w Polsce i na zagranicznych rynkach. Spółka jest notowana na giełdzie i wchodzi w skład Grupy Kapitałowej OPONEO.PL.