Kartony24 prezentują proces produkcji opakowań kartonowych.

Kartony24 to renomowany producent opakowań kartonowych ozdobnych i papierowych. Firma ta oferuje swoim klientom szeroki wybór opakowań, które można dostosować do indywidualnych potrzeb. Na stronie internetowej Kartony24 można znaleźć cennik, w którym wyróżnione są poszczególne rodzaje opakowań oraz informacje na temat dostępności produktów.

Czy zadałeś sobie kiedyś pytanie — jak powstaje karton? 

Proces ten można podzielić na trzy główne etapy: pozyskiwanie surowca, produkcję pulpy oraz formowanie i suszenie kartonu.

Pierwszym etapem jest pozyskiwanie surowca, czyli drewna. Zazwyczaj używa się do tego celu drewna sosnowego lub świerkowego, które jest wycinane z lasów i przewożone do fabryk. W fabryce drewno jest najpierw oczyszczane z gałęzi, kory oraz innych zanieczyszczeń, a następnie krojone na mniejsze kawałki i poddawane procesowi gotowania.

Drugim etapem jest produkcja pulpy, czyli masy papierowej, która stanowi surowiec do produkcji kartonu. Proces ten polega na gotowaniu drewna w specjalnych kadziach w obecności wody i środków chemicznych. Dzięki temu drewno rozpada się na włókna, a następnie jest mechanicznie rozdrabniane, aby uzyskać jednorodną masę. Gotowa pulpa jest następnie przechowywana w zbiornikach, gdzie jest gotowa do kolejnego etapu produkcji kartonu.

Trzecim etapem jest formowanie i suszenie kartonu. Na początku pulpa jest umieszczana na specjalnych sitach, które pozwalają na oddzielenie nadmiaru wody. Następnie pulpa jest prasowana, aby pozbyć się jeszcze więcej wody. Ostatecznie karton jest suszony w specjalnych suszarniach, gdzie temperatura oraz przepływ powietrza są precyzyjnie kontrolowane.

Po zakończeniu procesu suszenia karton jest gotowy do dalszej obróbki i produkcji opakowań. Proces produkcji kartonu jest więc skomplikowany, ale dzięki niemu możemy korzystać z materiału, który jest stosunkowo łatwy w produkcji i recyklingu, a jednocześnie jest wytrzymały i chroni zawartość opakowania przed uszkodzeniem.

proces produkcji opakowań kartonowych
Opakowania kartonowe; Materiał Partnera

Przodujący producent opakowań kartonowych

Jako jeden z największych producentów opakowań kartonowych w Polsce, Kartony24 wyróżnia się wysoką jakością oferowanych produktów. Firma korzysta z najnowocześniejszych technologii i materiałów, aby zapewnić swoim klientom opakowania trwałe, estetyczne i funkcjonalne. Wszystkie opakowania są starannie zaprojektowane i wykonane, aby spełnić wymagania klientów.

Kartony24 oferuje nie tylko opakowania kartonowe, ale także opakowania papierowe, które są idealne dla firm, które chcą ekologicznie pakować swoje produkty. Opakowania te są wykonane z wysokiej jakości papieru, który pochodzi z certyfikowanych źródeł. Dostępne są w różnych rozmiarach i kolorach, dzięki czemu można je dostosować do indywidualnych potrzeb.

Opakowania kartonowe – opakowania do paczkomatów

Jednym z produktów oferowanych przez Kartony24 są kartony do paczkomatów. To opakowania, które idealnie pasują do standardowych schowków paczkomatów i zapewniają bezpieczny transport przesyłek. Kartony te są wykonane z trwałego materiału i są łatwe w użyciu, co oznacza, że można je szybko i skutecznie pakować: https://kartony24.eu/pl/c/Kartony-do-Paczkomatow/33.

Kartony24 to także hurtownia opakowań, która oferuje swoim klientom opakowania w atrakcyjnych cenach. Dostępne są opakowania kartonowe, papierowe, foliowe i wiele innych. Wszystkie opakowania są dostępne w różnych rozmiarach i kolorach, dzięki czemu można je dostosować do swoich potrzeb.

Producent opakowań kartonowych konkurencyjne ceny

Jeśli szukasz wyjątkowych i funkcjonalnych opakowań, które będą idealnie pasować do Twoich potrzeb, to warto skorzystać z usług firmy Kartony24. Firma ta oferuje szeroki wybór opakowań, które można dostosować do indywidualnych potrzeb. Na stronie internetowej Kartony24 można znaleźć szczegółowe informacje na temat oferowanych produktów i usług oraz możliwość składania zamówień online.