W co warto zainwestować? Sprawdź!

Inwestycje są dobrym sposobem na ulokowanie swoich oszczędności, co z kolei daje możliwość zapewnienia większego komfortu finansowego na przyszłość. Dlatego też warto zastanowić się, w co warto zainwestować, aby dobrze zabezpieczyć swoje dochody w sytuacjach kryzysowych i móc z nich skorzystać.

Inwestycja w pieniądze – czy się opłaca?

Inwestycja w numizmaty jest skuteczną formą zabezpieczenia swoich finansów. Wynika to z faktu, że stare monety stale zyskują na swojej wartości, a wykonane z metali szlachetnych – nie podlegają inflacji. Z tego względu warto przemyśleć inwestycje w dawne nominały, które wyszły już z obiegu, a przy tym mają szczególną wartość kolekcjonerską. Istnieją różne kategorie monet, stanowiących dobry i opłacalny sposób na inwestycję.

Pieniądze można wyróżnić ze względu na okres ich wybijania, pochodzenie geograficzne, stan zachowania, rodzaj kruszcu, czy specjalne zdobienia, które dodają numizmatom znaczenia i cieszą się szczególnym zainteresowaniem wśród prawdziwych kolekcjonerów. Wielu z nich decyduje się także na zbieranie unikatowych odznaczeń lub medali, które mają dodatkową wartość sentymentalną dla zbieracza i upamiętniają ważny moment, czy zasłużoną osobę. Oprócz tego nieustającą popularnością cieszą się srebrne lub złote monety inwestycyjne, a także stare banknoty. Z szeroką ofertą starych monet kolekcjonerskich zapoznasz się na stronie: https://numimarket.pl/aukcje/kategoria/stare-monety-kolekcjonerskie_1/1.

Czy warto inwestować w stare monety kolekcjonerskie?
Źródło: Materiał nadesłany przez partnera.

W co jeszcze warto inwestować?

Istnieją także inne sposoby, dzięki którym możliwe jest skuteczne ulokowanie środków, z których będzie można łatwo skorzystać w kryzysowym momencie. Jakie inne formy inwestycji warto przemyśleć?

Akcje, obligacje lub inwestycje na giełdzie

Obligacje są traktowane jako jedna z bezpieczniejszych form gromadzenia oszczędności, a skorzystanie z tego rodzaju ochrony finansowej nie wymaga w dodatku fachowej wiedzy, czy szczególnie przydatnych umiejętności. Bardziej skomplikowane są inwestycje w akcje, jako że do ich przeprowadzenia wymaga się rachunku maklerskiego i wybrania brokera, który będzie odpowiedzialny za dokonywanie transakcji.

Z kolei inwestycje na giełdzie są dobrym rozwiązaniem dla doświadczonych inwestorów, którzy mają możliwość zaangażować się czasowo, ale również finansowo. Warto również mieć na uwadze, że to położenie firmy warunkuje osiąganie zysków, jako że w zależności od jej kondycji, jak i światowej koniunktury, wycena może znacząco spaść.

Kryptowaluty

W przypadku kryptowalut należy liczyć się z pewnego rodzaju ryzykiem, które jednak odpowiednio zainwestowane mogą przynieść spore zyski. Kryptowaluty to przede wszystkim cyfrowe żetony, prawa własności (w formie tokenów) lub tokenizacja dzieł sztuki. W dodatku lokowanie pieniędzy w wirtualnych walutach nie tylko może przynieść wysokie korzyści, ale również wspiera rozwój pojawiających się na rynku kryptowalut technologii.

Lokaty

Zarówno lokaty, jak i konta oszczędnościowe, nie są zbyt ryzykowne. Jednak tego rodzaju inwestycja związana jest z osiągnięciem potencjalnie niskich zysków przez inwestorów – mimo że oprocentowanie skutecznie rekompensuje wpływ inflacji, nie uda się pomnożyć czy wypracować sporych korzyści.

Nieruchomości

Zakup nieruchomości pod wynajem to jedna z częściej stosowanych metod lokowania swoich oszczędności. W tym celu warto zwracać uwagę na wartość wskaźnika rentowności dla nieruchomości. Alternatywnym rozwiązaniem dla wynajmu, jest obecnie tzw. flipping, a więc krótkoterminowa forma inwestowania w nieruchomości. Dzięki temu można sprzedać zakupione po niższej wartości mieszkanie, po wyższej cenie.