Na czym polega układ konsumencki?

Od pewnego czasu zmagasz się z poważnymi problemami finansowymi? Twoje zadłużenie jest na tyle duże, że nie widzisz sposobu na jego spłatę? Sprawdź, na czym polega układ konsumencki. Być może dzięki takiemu rozwiązaniu szybko odzyskasz płynność finansową.

Układ konsumencki to dobra alternatywa dla upadłości konsumenckiej

Wiele osób, które zmagają się z problemami finansowymi – na przykład ze sporym zadłużeniem – wychodzi z założenia, że ogłoszenie upadłości konsumenckiej to jedyne wyjście. Nic bardziej mylnego. Należy mieć świadomość, że upadłość konsumencka ma wiele poważnych konsekwencji. Nie jest to też automatyczne „zwolnienie” z konieczności spłacania zadłużenia. Wręcz przeciwnie – po ogłoszeniu upadłości najczęściej trzeba spłacić część posiadanych zobowiązań.

Więcej informacji na temat upadłości konsumenckiej znajdziesz tutaj: https://lipinskikancelaria.pl/upadlosc-konsumencka-2/

Układ konsumencki jest dobrą alternatywą dla upadłości konsumenckiej. Pozwala on na jednoczesną ochronę posiadanego przez dłużnika majątku. Dla wielu osób jest to rozwiązanie korzystniejsze, i to pod wieloma względami.

Na czym polega układ konsumencki?

Układ konsumencki to specjalne rozwiązanie prawne, które powstało z myślą o osobach mających problem ze spłatą posiadanych zobowiązań finansowych. Na układ taki mogą zdecydować się osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej.

Tak naprawdę układ konsumencki jest niczym innym, jak zawarciem układu z wierzycielami. Rozwiązanie to pozwala na ochronę majątku dłużnika. Trzeba jednak mieć świadomość, że w przypadku zawarcia układu konsumenckiego stopień zaspokojenia wierzycieli jest wyższy, niż przy upadłości konsumenckiej. Innymi słowy, dłużnik musi spłacić wierzycielom większą kwotą. Pomimo tego rozwiązanie to nadal jest lepsze – dłużnik nie traci majątku, na przykład nieruchomości. Przy upadłości konsumenckiej upadły traci cały swój majątek – a zazwyczaj (choć nie zawsze) nadal musi spłacić część swoich zobowiązań.

Kiedy warto zdecydować się na układ konsumencki?

W każdym przypadku decyzja o tym, na jakie rozwiązanie warto się zdecydować – na układ konsumencki, czy może na upadłość konsumencką – powinna zostać poprzedzona szczegółową analizą sytuacji prawno – finansowej dłużnika. Analizę taką warto zlecić wyspecjalizowanemu prawnikowi, który będzie w stanie orzec, co będzie bardziej korzystne. Co ważne, decydując się na wsparcie kancelarii, można liczyć na profesjonalną pomoc na każdym etapie postępowania – niezależnie od wybranego rozwiązania.

Układ konsumencki jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które posiadają pewien majątek, na przykład nieruchomości oraz dla tych, którzy mają wyższe dochody. Rozwiązanie to pozwala bowiem na ochronę majątku. Innymi słowy, dłużnik nie traci całego swojego majątku, tak jak to dzieje się przy upadłości konsumenckiej. Dla wielu osób argument ten jest kluczowy przy podejmowaniu decyzji.

Postaw na profesjonalne wsparcie prawne!

Czujesz, że układ konsumencki jest odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie, ponieważ nie chcesz stracić całego swojego majątku? Jednocześnie zależy Ci na tym, aby spłacić wszystkie swoje zobowiązania i w końcu odzyskać płynność finansową? Koniecznie skontaktuj się z dobrą kancelarią, która ma szerokie doświadczenie w zakresie układów konsumenckich i będzie w stanie zapewnić Ci profesjonalne wsparcie prawne.

Układ konsumencki to najlepsze rozwiązanie dla osób, które posiadają spore zadłużenie, ale są zdeterminowane, aby poprawić swoją sytuację finansową. Być może właśnie dzięki takiemu układowi już niebawem Twoje zadłużenie stanie się tylko wspomnieniem.