Novitus Next Pro, czyli nowoczesne kasy fiskalne online mają się świetnie!

Choć linia produktowa Novitus Next nie należy już do najnowszych (jej początki sięgają czasów urządzeń z elektroniczną kopią paragonów), wciąż spotyka się z zainteresowaniem i uznaniem bardzo licznego grona przedsiębiorców. Mowa w końcu o najnowocześniejszych kasach fiskalnych online, których możliwości znacznie wykraczają poza kwestię internetowej transmisji danych do CRK. Zatem jakie dokładnie rozwiązania oferuje Novitus Next Pro, najnowszy model z tej kategorii?

Novitus Next Pro, czyli innowacyjne połączenie o wielu korzyściach

Przedsiębiorcy coraz chętniej sięgają po nowoczesne rozwiązania sprzedażowe, które w ciekawy i praktyczny sposób integrują w sobie możliwości różnych rozwiązań technologicznych. Nie da się ukryć, że w przypadku Next Pro – to jedna z kluczowych, szczególnie interesujących cech, wyróżniających wspomniany model na tle pozostałych. Stanowi on bowiem udane, zgrabne połączenie urządzenia fiskalnego i nowoczesnego tabletu w ramach jednej, niedużej i solidnie wykonanej konstrukcji. W dodatku, konstrukcji charakteryzującej się zarówno ergonomią, jak i atrakcyjnym designem.

Zaimplementowany w kasie fiskalnej online Novitus Next Pro tablet otwiera przed użytkownikiem wiele możliwości. Przede wszystkim – oferuje wysokie standardy użytkowe. Korzystanie z trwałego, dobrze reagującego na dotyk, 7-calowego ekranu o rozdzielczości 1280 x 760 pikseli jest intuicyjne i bardzo wygodne. Zwłaszcza, że operator urządzenia może w dużej mierze spersonalizować panel sterowania. Mowa o konfiguracji aż 6 ekranów z wybranymi przyciskami, odpowiadającymi wskazanym funkcjom kasy online lub np. często wybieranym produktom bądź usługom. A to nie wszystko. Novitus Next Pro działa na bazie popularnego systemu Android (w wersji 10). Dzięki temu korzystanie z kasy fiskalnej staje się jeszcze prostsze, na skutek podobieństwa z powszechnie stosowanymi urządzeniami mobilnymi: innymi tabletami czy smartfonami. Dodatkowo, model firmy Novitus oferuje szereg przydatnych narzędzi – m.in. dostęp do kalendarza, kalkulatora, a nawet i poczty elektronicznej lub przeglądarki internetowej. Z drugiej strony należy wspomnieć, że w Next Pro nie zabrakło klasycznej, fizycznej klawiatury o przyjaznych w użyciu, odpornych na intensywną pracę przyciskach.

Jeszcze wyższe parametry, jeszcze solidniejsze podzespoły, jeszcze więcej mocy

Już wcześniejszy model z tej linii produktowej – Novitus Next Online – opierał się na wielu atrakcyjnych rozwiązaniach. Przykładowo, zapewniał możliwość zdefiniowania nieskończenie dużej bazy towarowej (PLU). Bez względu na to, czy dana działalność dysponuje ogromnym asortymentem, czy też dopiero planuje rozszerzyć ofertę – ta kasa fiskalna online nie stwarzała pod tym względem żadnych ograniczeń. Innym przykładem atrakcyjnego rozwiązania jest współpraca z autorską, nowoczesną aplikacją NoviCloud, dostępną z poziomu przeglądarki internetowej. Najprościej mówiąc, narzędzie to pozwala na zdalne zarządzanie funkcjonalnością kasy online (tam, gdzie jest dostęp do internetu) czy też przechowywanie istotnej dokumentacji firmowej w chmurze. Oczywiście, to wszystko oferuje również Next Pro. A co poza tym?

novitus next pro kasa fiskalna online z tabletem
Źródło: Materiał Partnera
Kasa fiskalna Novitus Next Pro z tabletem działa na bazie popularnego systemu Android oraz oferuje szereg przydatnych narzędzi – m.in. dostęp do kalendarza, kalkulatora, a nawet i poczty elektronicznej lub przeglądarki internetowej.

– Model marki Novitus został zmodernizowany m.in. pod względem zastosowania solidniejszych podzespołów, które korzystnie wpływają na moc obliczeniową urządzenia oraz wydajność jego pracy. I tak w Next Pro mamy choćby znacznie szybszy, 4-rdzeniowy procesor, a także 8 GB pamięci. Poza tym, we wspomnianej kasie fiskalnej online znajdziemy wzmocniony mechanizm drukujący z obcinaczem, bez problemu gotowy wygenerować nawet 1000 dokumentów dziennie – wymienia Marcin Ciechowicz, Kierownik Serwisu z Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.

W tym miejscu warto dodać, że kasa fiskalna online Novitus wystawia zarówno paragony – także z NIP-em nabywcy, kodami QR i logotypem działalności – jak i np. faktury VAT dla kontrahentów.

Novitus Next Pro jako systemowa kasa fiskalna online

Istnieją rozwiązania, które decydują o fakcie, że dany model należy do segmentu systemowych kas fiskalnych. Jednym z nich są z pewnością rozbudowane standardy komunikacyjne. To właśnie dzięki nim kasa fiskalna online może współpracować z licznymi urządzeniami peryferyjnymi, współtworząc w ten sposób bardziej zaawansowany, efektywny system sprzedaży. Świetnie widać to na przykładzie modelu Next Pro. Kasa fiskalna online od Novitus posiada wiele rodzajów portów i złączy, takich jak RS-232, USB czy Ethernet. Dodatkowo, oferuje też opcje komunikacji bezprzewodowej, np. GSM i Wi-Fi. Co więcej, w omawianej kasie online da się zastosować też moduł Bluetooth.

W rezultacie, Novitus Next Pro jest w stanie współpracować naraz z takimi urządzeniami, jak waga elektroniczna, skaner kodów kreskowych, terminal płatniczy, komputer czy drukarka zamówień. Ponadto, pozwala na wybór najdogodniejszego sposobu transmitowania niezbędnych danych przez internet do Centralnego Repozytorium Kas. I ostatecznie – mimo niepozornych gabarytów, pod względem funkcjonalności prezentuje się jako pełnoprawna, systemowa kasa fiskalna.

Podsumowując, model Novitus Next Pro bez trudu potwierdza, że nowoczesne technologie sprzedaży z tej kategorii wciąż oferują ciekawe, nowoczesne rozwiązania, dotrzymujące kroku współczesnym oczekiwaniom zarówno przedsiębiorców, jak i ich klientów.