Sukces w handlu zależy m.in. od odpowiedniej oprawy działalności i jej lokalizacji. A co, jeśli nie chcesz inwestować zbyt dużo i planujesz sprzedaż wyłącznie sezonowo? Kontener handlowy może z powodzeniem zastąpić obiekt stacjonarny i pozwoli Ci sporo zaoszczędzić. Nie musisz obawiać się przy tym ograniczeń – zobacz, jak bogata i elastyczna jest obecnie oferta producentów takich konstrukcji.
Jak wygląda kontener handlowy?
Kontener handlowy czy usługowy to mobilna konstrukcja, która daje szerokie możliwości zastosowania i poszerzenia działalności. Obiekt o standardowych wymiarach 2435 × 6055 mm może stanąć w dowolnej lokalizacji i być przy tym w pełni funkcjonalny.
Nowoczesne kontenery handlowe mają charakter modułowy. To oznacza, że możesz łączyć poszczególne konstrukcje ze sobą, budując całe kompleksy zarówno w górę, jak i w bok. Taka elastyczność pomoże Ci wyeksponować działalność zgodnie z jej specyfiką. W środku kontenera może znaleźć się dowolne wyposażenie.
Kontener handlowy a stacjonarny punkt sprzedaży
W przypadku sprzedaży czy usług sezonowych wynajem tradycyjnego lokalu rzadko się opłaca. To kosztowne zwłaszcza w miejscowościach typowo turystycznych, a przecież o takie lokalizacje właśnie chodzi w szczycie sezonu. Zakup lub wynajem kontenera handlowego jest o wiele tańszy niż inwestycja w tradycyjne pomieszczenie w budynku.
Co więcej, kontener handlowy możesz ustawić w dowolnym miejscu i w zależności od potrzeb zmieniać lokalizację – „podążając” za klientami. Jeśli więc zechcesz znaleźć nowy adres działalności, z umową najmu lub własności konkretnego lokalu stacjonarnego może to być utrudnione.
Kontener handlowy w różnych odsłonach
W zależności od konkretnej branży, rodzaju towaru czy świadczonych usług kontener handlowy może mieć różne wykończenie. Jedną z najciekawszych opcji jest model z dużymi przeszkleniami typu panorama lub studio. To doskonały wybór, jeśli chcesz dobrze wyeksponować swoją ofertę i przyciągnąć uwagę przechodniów nawet z daleka.
Elewacja kontenera panoramicznego to w większości szkło – oczywiście odpowiednio zabezpieczone przed uszkodzeniem. Taki obiekt sprawdzi się również wtedy, gdy chcesz dowieść transparentności swoich usług i pokazać, jak wygląda obsługa, zanim klient wejdzie do środka.
Producenci kontenerów pamiętają także o zwolennikach tradycyjnych rozwiązań. Składając zamówienie na mobilny punkt sprzedaży, możesz samodzielnie modyfikować liczbę okien, drzwi i innych elementów konstrukcyjnych.
Kto najbardziej skorzysta na kontenerze handlowym?
Istnieją branże, w których działalność w kontenerze handlowym sprawdzi się idealnie, nawet jeśli potrwa dłużej niż sezon. W tej formie można z powodzeniem urządzić np.:
- salę wystawową,
- salę lekcyjną/kursową,
- salon kosmetyczny,
- salon fryzjerski,
- punkt sprzedaży pamiątek,
- punkt sprzedaży mieszkań dewelopera.
W rzeczywistości kontener handlowy można dopasować do potrzeb każdego przedsiębiorcy. Wystarczy zaufany dostawca z elastycznym podejściem.
Dlaczego warto otworzyć działalność w kontenerze handlowym?
Popularność kontenerów handlowych rośnie z roku na rok. W związku z tym sukcesywnie poszerza się także oferta takich rozwiązań. Na rynku dostępne są zarówno zestandaryzowane konstrukcje, jak i te, które powstają na specjalne życzenie klienta. To oznacza, że kontener handlowy można dopasować niemal do każdego rodzaju biznesu.
Jakie są zalety kontenerów pod handel czy usługi? Poniżej prezentujemy te najważniejsze.
- Stosunkowo niskie koszty – zdecydowanie niższe niż wynajem lub budowa stacjonarnego obiektu. Ta oszczędność dotyczy zarówno zakupu, jak i najmu kontenerów.
- Szybka realizacja – zamówiony kontener może powstać znacznie szybciej, niż przeprowadziłbyś remont tradycyjnej nieruchomości czy dostosował taki lokal do swoich potrzeb. Krótki czas realizacji dotyczy kontenerów projektowanych na indywidualne zamówienie, a jeszcze lepiej wygląda sprawność dostawy standardowego obiektu już dostępnego u producenta.
- Elastyczność rozwiązań – kontener handlowy może przybrać dowolny wygląd i mieć wyposażenie zgodne z oczekiwaniami i potrzebami klienta. Poza samą sferą usługową można więc np. przewidzieć w środku miejsce na sanitariaty czy aneks kuchenny.
- Mobilność – sklep czy punkt usługowy w kontenerze możesz dowolnie przenosić między lokalizacjami. Nie potrzeba do tego żadnych formalności, a sama konstrukcja jest lekka i łatwa w transporcie.
Czy już wiesz, że zakup lub wynajem kontenera opłaca Ci się bardziej niż inwestycja w obiekt stacjonarny? Pozostaje tylko wybrać dostawcę, który kompleksowo zajmie się Twoim zamówieniem.